x-kom hosting

wymiana zasilacza, wiatrak szaleje, zwisy....

tomek1309
utworzono
utworzono

Witam wszystkich, wiec mam taki uporczywy problem i mam nadzieje , ze mi pomożecie....po wymianie spalonego zasilacza(nie wiem jaki był wcześniej 0 informacji na obudowie) na OCZ StealthXStream 600w wiatrak na procesorze oszalał. Po włączeniu komputera chodził w miarę cicho ale już po pól minuty chodzi strasznie głośno obroty wahają się w granicy 3900... komputer się zawiesza pomimo tego, ze nie jest obciążony.Ostatnio mi się nawet sam zrestartował Wcześniej było wszystko ok na starym zasilaczu. Próbowałem przepiąć wiatraki z obudowy i na CPU i chodził w miarę cicho, ale się dalej zwieszał. Podpiąłem prawidłowo z obawy o uszkodzenie komputera zwłaszcza ze komputer dalej się zawieszał. temperatura procesora od 30 - 40. Bez znaczenia wiatrak się kreci tak samo. W biosie nie ma żadnych ustawień dostępnych bowiem to komp hp ;/ i jest bios zblokowany tylko podstawowe funkcje dostępne wszystko. Temp płyty 36, procesor graficzny 63, dysk 40. Komputer. Będę bardzo wdzięczny za pomoc w rozwiązaniu problemu


Typ procesora DualCore Intel Pentium D 945, 3400 MHz (17 x 200)
Nazwa płyty głównej Asus P5LP-LE (Emery2) (3 PCI, 1 PCI-E x16, 4 DDR2 DIMM, Audio, LAN, IEEE-1394)
Pamięć fizyczna 2048 MB (DDR2-533 DDR2 SDRAM)
Typ BIOS'u Award (12/08/06)
Karta wideo NVIDIA GeForce 7500 LE (512 MB)
Karta dźwiękowa Realtek ALC882/D/M @ Intel 82801GB ICH7 - High Definition Audio Controller [A-1]
Dysk fizyczny ST3300822AS (300 GB, 7200 RPM, SATA-II)
System operacyjny Microsoft Windows XP Professional sp3

Gość
komentarz
komentarz

walnięty zasilacz, zdarza się nawet zasilaczom dobrej marki , zanieś go na gwarancję

tomek1309
komentarz
komentarz

Witam, to nie jest zasilacz. Kolega ma taki sam jak ja. Na samym początku sprawdziłem i chodzi tak samo:(
Przyczyna musi być gdzieś indziej
pozdr

Gość
komentarz
komentarz

no to może stary zasilacz , (jeżeli piszesz że się spalił) uszkodził płytę główną i dlatego występuje taki problem

tomek1309
komentarz
komentarz

a mogę to jakoś sprawdzić, czy winna jest płyta? Myślisz, że jak podepnę całkiem inny zasilacz i będzie się działo to samo to będę miał pewność, że to płyta?

raazor90
komentarz
komentarz

No cóż zawsze warto sprawdzić na innym zasilaczu, będziesz wiedział czy z twoim jest wszystko ok.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.