x-kom hosting

Karta graficzna powoduje zwis kompa

prosto12
utworzono
utworzono

Witam
Mam taki problem mianowicie od pewnego czasu zaczol mi sie wieszac za kazdym razem komputer , szczegolnie jak uruchamialem przegladarke i zaczolem przegladac strony www. Wiec postanowilem go sformatowac , po sformatowaniu jest to samo , zauwazylem ze to zaczyna sie tak dziac gdy tylko zainstaluje sterowniki do mojej kart graficznej gf 7600 gs . Bez sterownikow komputer sie nie zawiesza , testowalem duzo roznych sterownikow i za kazdym razem po zainstalowaniu byle jakich komp sie zawiesza . Macie jakies pomysly ?

tomspec22
komentarz
komentarz

Sprawdź czy czasem Ci na karcie grafiki nie padł wentylator , przejrzyj wszystkie radiatory i wentylatory na kompie czy nie są zapchane przez kurz .
Przeskanuj cały dysk dobrym antywirusem . Sprawdź zasilacz .

HQ19
komentarz
komentarz

Podaj konfigurację komputera wraz z zasilaczem. Sprawdź temperatury na grafie i zrób tak, jak pisze [b]@tomspec[/b]. Podkręcana grafika była?

prosto12
komentarz
komentarz

Radiatory wentylatory działaja , komputer juz skanowalem nodem 32 i nic nie wykryl kiedys wprawdzie wgraly mi sie przsez strone jakies trojany i nie moglem ich usunac przez noda ale po jakims chwili zanikly , a po drugie robilem i tak formata . A grafiki nie podkręcałem

Gość
komentarz
komentarz

HQ19 mówi dobrze.
Podaj cała konfiguracje i zasilacz.
Do skanowania użyj Spyware Doctor tylko jeśli masz eset to go wyłącz na czas skanowania Spyware Doctor bo się kłócić będą.

prosto12
komentarz
komentarz

ten komputer działał 2 lata bez problemu i nic w nim nie wymienialem wiec ... ta konfiguracja nie potrzebna chyba ?

HQ19
komentarz
komentarz

Podaj temperaturę karty graficznej i to, o co wcześniej prosiłem (podaj konfigurację komputera).

prosto12
komentarz
komentarz

Programy do sprawdzania temperatury nie wykrywaja karty pewnie dlatego ze sterownikow nie mam a jak zainstaluje sterowniki to sie zawiesza i takie bledne kolo .

Procesor w everest home edition ma 81 stopni temperatury.
Konfiguracja :
Pole Wartość
CPUID: nazwa procesora Intel(R) Core(TM)2 CPU 4300 @ 1.80GHz
Płyta Główna Gigabayte GA-945P
Ram ddr 2 - 4giga
Karta graficzna gf 7600 gs
windows xp sp3

HQ19
komentarz
komentarz

Podaj jeszcze zasilacz (producent, model i moc w [b]W[/b]). Może komputer masz zasyfiony w środku, przez co masz problemy z kartą.

prosto12
komentarz
komentarz

[quote name='HQ19' date='29 grudzień 2009 - 14:49 ' timestamp='1262094572' post='933432']
Podaj jeszcze zasilacz (producent, model i moc w [b]W[/b]). Może komputer masz zasyfiony w środku, przez co masz problemy z kartą.
[/quote]

Komputer w środku wuodkurzalem wyczyscilem wszystko biosa zresetowalem , zainsalowalem nowy windows 7 i dalej po instalacji sterownikow wiesza sie ... Jaka jest tego przyczyna kurde ??

raazor90
komentarz
komentarz

HQ19 prosił byś podał markę i moc zasilacza, więc zrób to bo może jest to właśnie przyczyna twojego problemu...

prosto12
komentarz
komentarz

[quote name='raazor90' date='30 grudzień 2009 - 16:16 ' timestamp='1262186204' post='934756']
HQ19 prosił byś podał markę i moc zasilacza, więc zrób to bo może jest to właśnie przyczyna twojego problemu...
[/quote]

Zasilacz wynienilem dzisiaj na nowy i jest bez zmian to samo , jutro muszę zasilacz oddać . Możliwe żeby karta graficzna padła ?

HQ19
komentarz
komentarz

[quote name='prosto12' date='30 grudzień 2009 - 17:36 ' timestamp='1262190963' post='934834']
Zasilacz wynienilem dzisiaj na nowy i jest bez zmian to samo , jutro muszę zasilacz oddać .
[/quote]
A prosiłem Cię, żebyś podał zasilacz jaki masz. Napisz z jakiego na jaki zmieniłeś. Zasilacz jest najważniejszym podzespołem komputera.
[quote name='prosto12' date='30 grudzień 2009 - 17:36 ' timestamp='1262190963' post='934834']
Możliwe żeby karta graficzna padła ?
[/quote] Nie wiadomo. Nad tym będzie można się zastanowić dopiero, gdy podasz to, o co proszę.

prosto12
komentarz
komentarz

Mam Feel II 350 w atx a zmienilem na racer 4Life 400 Watt .

I jak ??

HQ19
komentarz
komentarz (edytowane)

Nie wiem kto Ci doradził zmianę na taki zasilacz, ale tylko pogratulować. Oba zasilacze są beznadziejne. Nie wiem czy za drugi płaciłeś, czy nie, ale raczej tak, bo nic za darmo nie ma. A więc kasa została wyrzucona w błoto. Za 50 zł wystarczyło kupić zasilacz Fortron 350W i byłby to wybór znacznie lepszy, albo kupić używanego ModeCom'a [b]MC[/b].

prosto12
komentarz
komentarz

Ten nowy idę jutro oddać a dałem za niego 75 zł , według mnie to nie wina zasilacza gdyż przez 2 lata działał i nie było problemu a teraz wynienilem na podobny nowy i sprawny wiec powinno działać a nie działa .

HQ19
komentarz
komentarz

To, że jest nowy, nie znaczy, że wszystko musi śmigać. Może tak być, że po kilku dniach padnie. Doradzamy Ci jak najlepiej, jeśli nie chcesz to nie musisz korzystać, tylko z czasem, gdy zasilacz uszkodzi Ci komputer, wyrzucisz trochę kasy na nowe części to może uświadomisz sobie, że jednak można było ich posłuchać i kupić nowy, lepszy zasilacz. A wiem co mówię, bo miałem wcześniej tragiczny sprzęt, o wiele gorszy od Twojego, zasilacz był tzw. NoName i widziałem, co się z komputerem działo.

prosto12
komentarz
komentarz

Zasilacza raczej narazie nie będę zmieniał ale chyba moja karta padła i mysle kupić http://www.allegro.pl/item857185586_1024mb_nvidia_geforce_9500gt_pci_e_2_0_directx_10.html

HQ19
komentarz
komentarz

Słaby wybór, szczególnie ze względu na zastosowany rodzaj pamięci (DDR2). Podaj kwotę, jaką dysponujesz, na pewno coś dobrego się dobierze.

  • 2 tygodnie później...
prosto12
komentarz
komentarz

Znaczy ja tak nie używam komputera do gier itd tam czasami coś odpalilem . Wiec tak myśle ze koło 200 zł dał bym za grafe

Bump pomoze ktoś ?

Ernest991
komentarz
komentarz

Tak trudno zajrzeć chociażby do [url="http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=85046&st=0&p=882569&#entry882569"]Polecanych kart graficznych?[/url]

prosto12
komentarz
komentarz

Spoko ale mi chodzi o problem z moją kartą graficzną , nie chce kupować innej tylko chce tą naprawić ;)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.