x-kom hosting

Karta graficzna grzeje sie :(

tracer1
utworzono
utworzono

Witam 1,5 roku temu kupilem sobie komputerek i od okolo miesiaca karta graficzna sie grzeje 90+ stopni trzyma caly czas czy sa jakies gry czy nie. :[
Da sie jakos napiecie czy cos zwiekszyc?
aaa i karta to GF 6610XL 128MB DDR III

  • Dobra wypowiedź 1

Gość
komentarz
komentarz

Zamiast zwiększać napięcie (bez komentarza...), może po prostu ją przeczyść?

http://www.techfanatyk.net/najczestsze-bolaczki-kart-graficznych/

tracer1
komentarz
komentarz

była czyszczona 2 razyw tym miesiacu :[
a nowa karte mam zamiar kupic w wakacje :/

Nocturn
komentarz
komentarz

Karta jest chłodzona pasywnie ( bez wentylatora ) czy aktywnie ( radiator + wentylator )?
Czy otwory wentylacyjne obudowy nie są zastawione?
Czy posiadasz jakiś wentylator wyciągający powietrze z obudowy?

Gość
komentarz
komentarz

http://allegro.pl/item844693697_karta_graficzna_geforce_128_mb_128bit_hurt_f_vat.html

czy to twoja karta?? bo jeżeli tak to jest to zwykły "badziew" wyprodukowany przez Mediona

tracer1
komentarz
komentarz

no niestety :[
czyli musze sie meczyc pol roku :(

Gość
komentarz
komentarz

chłodzenie na tej karcie to zwykły mały radiator i najtańszy wiatraczek, ja na n6200 miałem o wiele większy radiator a i tak się grzała, jak chcesz to możesz kupić większy radiator i do tego lepszy wiatraczek, ale wg. mnie jest to nieopłacalne , ponieważ za dobre chłodzenie zapłacisz więcej niż za tą kartę, a poza tym to ja obstawiam że Ci ta karta padnie jeszcze przed wakacjami bo to są niemieckie podróbki, które do niczego się nie nadają

tracer1
komentarz
komentarz

mysle ze do wakacji jeszcze stanieja duzo podzespoly bo w wakacje bede robil upgrade kompa
- dysk 500GB
- nagrywarka
- obudowa z min. 2 wentylatorami
- karta graficzna zeby miala 512MB DDR III \ 256bit
- klawiaturka bezprzewodowa
- no i net 2mb :))
juz niemoge sie doczekac :] i zastanawiam sie czy kupic tez zasilacz 450W ? czy na lajcie wytrzyma 400W ? jakbym lekko podkrecil proca czy cus to przydaloby sie 450W ??
uda mi sie kupic taki zestaw nie wliczajac neta za 500zl w wakacje?

b.mazur
komentarz
komentarz

No jeżeli będziesz kupować nowy sprzęt to raczej będzie tobie potrzebny nowy zasilacz. A jaki posiadasz w tej chwili zasilacz? Podaj producenta i model zasilacza.

tracer1
komentarz
komentarz

a da sie jakims programem sprawdzic? bo niechce mi sie isc na strych bo tam bardzo zimno jest :P

b.mazur
komentarz
komentarz

Żadnym programem diagnostycznym nie można sprawdzić nazwy i modelu zasilacza.

tracer1
komentarz
komentarz

zeby nie robic nowego tematu to czy karta z 512MB DDR III i 256 bitow to beda chodzic wszystkie gry z tego roku na full detalach bez scinek ? np gta 4 na full ?
i czy kolejna wersja GTA zeby poszla na full to jaka okolo karta musialaby byc??

Gość
komentarz
komentarz

ja mam 9600gt 512mb ddr3 256bitów i gta IV chodzi na średnich , ale co jakiś czas się na krótko przycina
aby gta IV chodziło na ful to musisz mieć np. radeona 4850 i do tego potężny procesor
a właśnie jaki masz procesor ?
za 500 zł na pewno nie kupisz tych części , a na pewno nie do GTA IV

tracer1
komentarz
komentarz

proc intela 2x2,2 1mb cache jakie najlepsze karty graficzne zostana maxymalnie wykorzystane?

Gość
komentarz
komentarz

do tego procesora to 8600gt albo radeon hd 4670

tracer1
komentarz
komentarz

a jakias 256 bitowa? bo ponoc sa duzo szybsze

Gość
komentarz
komentarz

ale po co Ci do procesora z 1mb cache , karta 256 bit ?
chciałeś karty które zostaną wykorzystane, możesz kupić 8800 gts czy 9600gt ale po co , jak procesor będzie je tylko zwalniał

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.