x-kom hosting

Problem ze startem komputera

Miszcz18
utworzono
utworzono

witam,

Konfigarcja:
płyta: gigabyte ma770ud3p rev. 1
ram: kingstone 2x 2gb 1600 hyperx dual chanell
grafika: geforce 9800 gt goes like hell
dysk: 3x segate baracuda 7200.12 (w raid 0)
wentylator procesora : mugen 2
procesor: amd phenom x2 550 black edition
zasilacz: 550W

przejdę od razu do rzeczy:

dziś wymieniłem standardowe chłodzenie procesora(boxowe) na właśnie mugena 2. zainstalowałem je i chciałem włączyć komputer -
komputer nie chciał się włączyć- czarny obraz i odgłosy ze spikera w 2 sekwencjach, pierwsza 4 długie, druga 2 długie 1 krótki(dodam że mam bios awarda f4, aktualizowalem bios do f3 i najnowszego f5 również nie pomaga) - po kilku godzinach prób i błędów i analizowaniu co jest tego powodem zostawiłem tylko jeden moduł pamięci ram czyli tylko 1 kość x 2gb- komputer włącza się bez problemu,
z 2 pamięcią włożoną w obojętnie który slot - znów bios piszczy. Pamięć jest w pełni sprawna na 2 komputerze włącza się bez problemu całe 4 gb.
dodam że przed instalacją dodatkowego chłodzenia komputer chodził jak należy i nie było najmniejszego problemu.

dziękuję z góry wszystkim za wzięcie udziału w dyskusji oraz pomoc.
pozdrawiam

b.mazur
komentarz
komentarz

[quote]4 długie, druga 2 długie 1 krótki[/quote]

Oznacza że masz błąd z zegarem systemowym. Czym przypadkiem nie zaobserwowałeś zmiany czasu przy uruchamiania komputera???

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.