x-kom hosting

Konflikt sprzętowy

skora16
utworzono
utworzono

Witam po kilkugodzinnym szukaniu w sieci nie znalazłem rozwiązania mojego problemu. Więc postanowiłem sie zwrócić do fachowców mam nadzieje ze mi pomozecie.
Mianowicie mój problem wygląda następująco:
zaczęło sie od tego ze podłączyłem do swojego komputera drugi dysk sata,
po uruchomieniu kompa niemiłe zaskoczenie poniewaz nie chciał się uruchomić system.
Po odłączeniu tego dodatkowego dysku i restarcie znow to samo, system sie nie uruchamia, wg tego co wyczytałem w sieci jest to konflikt sprzętowy tylko ze nie umiem go rozwiązać.
Resetowałem bios i kombinawałem z wszelakimi ustawieniami nic z tego.
komputer się uruchamia jest ekran identyfikacji biosu (czy jakos tak ;P) i dalej czarny ekran i są informacje typu Sec. Master Disk : LRG,ATA 133 500 GB DDR3 AT DIMM :3 4
SEC. SLAVE DISK : NONE
PCI DEVICES LISTENING ... i pod spodem jest lista urządzen.
nawet gdy podepne inny dysk to rowniez to samo tak jak wyzej
windows 7 profesional oryginał.
moj sprzęt to
płyta gł : gigabyte MA770t-UD3P/ AMD 770, DDR3 1333
dysk:segate barracuda 500GB SATA II
karta graficzna: ATI radeon HD4730
zasilacz: BeQuiet PurePower L7 430W
CPU: AMD Athlon II X2 250 /3.GHz, BOX, AM3

tomek_g
komentarz
komentarz

[quote]Sec. Master Disk : LRG,ATA 133 500 GB[/quote]
To nie jest dysk SATA tylko ATA i on nie może być ustawiony jako Secondary Master tylko jako Primary Master.
Wygląda na to, że masz źle ustawioną zworkę na dysku.
To właśnie jest konflikt urządzeń. Dysk musisz podłączyć jako Pri Master a CD/DVD jako Slave.

skora16
komentarz
komentarz

[quote name='tomek_g' date='28 grudzień 2009 - 20:08 ' timestamp='1262027281' post='932666']
To nie jest dysk SATA tylko ATA i on nie może być ustawiony jako Secondary Master tylko jako Primary Master.
Wygląda na to, że masz źle ustawioną zworkę na dysku.
To właśnie jest konflikt urządzeń. Dysk musisz podłączyć jako Pri Master a CD/DVD jako Slave.
[/quote]
to napewno jest dyska SATA. podłączony pomarańczowym cienkim kabelkiem

tomek_g
komentarz
komentarz

[quote]podłączony pomarańczowym cienkim kabelkiem [/quote]
No tak to SATA, i ten masz ciągle w komputerze z zainstalowanym systemem? Czy to jest ten który chcesz podłączyć?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.