x-kom hosting

Zawieszanie się komputera

dragon100101
utworzono
utworzono

Witam!
Otóż od kilku dni mam pewien problem z komputerem.Zawiesza się on co ok. 5-10 min na ok. 10-15 sek.Problem szczególnie widać podczas grania , oglądania filmów a nawet korzystania z przeglądarki (Mozilla Firefox). Nawet podczas pisania tego tematu raz mi się zwiesił. Próbowałem sprawdzić procka i ramy Orthosem i zero błędów. Wczoraj go nawet zeskanowałem i żadnego wirusa nie znaleziono.Przeczyściłem CCleaner'em , nie pomogło. Zainstalowałem najnowsze sterowniki do karty graficznej i dalej nic nie pomogło.

Specyfikacja komputera:
Płyta główna: Gigabyte P31-ES3G
Procesor: Intel Pentium Dual Core e6300 2,8 GHz (podkręcony do 3,5 GHz)
Karta graficzna: Nvidia GeForce Gigabyte 260 GTX Super OverClock 896 mb ddr3
Ram: 2x2GB DDR2 800 MHz GoodRam
Dysk twardy: Western Digital Caviar 1 TB
Zasilacz: OCZ Fatal1ty 550w
System: Windows 7 Ultimate 64-bit

Jaka jest przyczyna tych ciągłych zwiech i jak temu zaradzić?

malenick
komentarz
komentarz

Jeżeli masz możliwość to pożycz od kogoś karte grafiki i sprawdź czy dalej tak się dzieje, odnoszę wrażenie że to jest właśnie grafika

dragon100101
komentarz
komentarz

Próbowałem przywrócić system do poprzedniego stanu ,przed zacinaniem się i nie da się bo nie wiem dlaczego jest pokazane bardzo mało punktów przywracania, ostatni jest z 25 grudnia :( .Czemu jest ich tak mało?

Morango
komentarz
komentarz

Przyczyn jest dużo , najpierw sprawdź temperatury paroma programami , widzę że masz procesor kręcony a czy napięcie było zmieniane ?? może wina windowsa ??

dragon100101
komentarz
komentarz (edytowane)

Procesor był kręcony , ale napięcia nie zmieniane. Procek dochodzi do temp 70 stopni Celsjusza i więcej nie , bo tak sobie ustaliłem.Temperatury grafy też w porządku .Tylko czemu mam tak mało i na tak krótki okres (4 dni) pkt. przywracania? Tak to bym sobie wszystko spokojnie przywrócił do poprzedniego stanu i było by dobrze a tak to nic na razie nie jestem w stanie zrobić .

UP

Morango
komentarz
komentarz

[quote name='R.J. PL' date='30 grudzień 2009 - 19:34 ' timestamp='1262198066' post='934451']
Procek dochodzi do temp 70 stopni Celsjusza i więcej nie , bo tak sobie ustaliłem.
[/quote]

nie da się ustalić temperatury procesora ... może po prostu jak osiągnie dużą temperaturę a napięcie nie zmieniane to zawiesza się ale nie osiąga ostateczności i nie wyłącza się ... spróbuj przywrucić taktowanie takie jakie było na początku i zobaczy czy problem się powtórzy

dragon100101
komentarz
komentarz

[quote name='Morango' date='30 grudzień 2009 - 19:51 ' timestamp='1262199096' post='934974']
nie da się ustalić temperatury procesora ... może po prostu jak osiągnie dużą temperaturę a napięcie nie zmieniane to zawiesza się ale nie osiąga ostateczności i nie wyłącza się ... spróbuj przywrucić taktowanie takie jakie było na początku i zobaczy czy problem się powtórzy
[/quote]

OK, spróbuję. Tylko , że ja tego procka podkręciłem jakieś 3 miesiące temu , a taki problem pojawił się dopiero od ok. tygodnia.

Niestety problem się powtarza ;/ .Ktoś ma jeszcze jakieś podpowiedzi co do mojego problemu?

Krzysiekiksde
komentarz
komentarz (edytowane)

Tak mało punktów przywracania... a tworzyłeś je ? Może jakiś wirusik? Choć bardziej wygląda na temperaturę. Przeskanuj komputer antywirem. Jak nic nie wykryje spróbuj combo fix'a. Komputer nie stoi gdzieś koło kaloryfera lub nie jest narażony na wysoką temperaturę? I oczywiście kurz :D Jak masz syf to wyczyść ^^. Odkręć bok obudowy może będzie lepiej wypuszczane powietrze.

dragon100101
komentarz
komentarz

Ale zupełnie nic się nie przegrzewa , więc to na pewno nie w tym problem. Zero wirusów. Combofixa nie ma pod windowsa 7 . A jeśli chodzi o pkt. przywracania to przecież one tworzą się przy instalowaniu i usuwaniu programów itp. A ja tak się składa bardzo dużo instalowałem przez miesiąc.

No dobra zdecydowałem się na formata, ale to też nie pomogło. Więc pomyślałem , że to musi być sprzęt ale jak z prockiem , ramami i grafą jest wszystko w porządku to pozostał jeszcze dysk twardy. Zrobiłem test i od razu wyskoczył mi komunikat : "11-Cable Test::Write sector error!" . Pomyślałem , że tu chodzi o kabel sata , że coś się stało z nim. Zmieniłem go na inny, nowy ale problem się powtórzył. Co jest nie tak z tym dyskiem?

@up

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.