x-kom hosting

naped cd nie działa !

krzysiek.9
utworzono
utworzono (edytowane)

witam . jestem w tym całkiem zielony . napęd cd sie nie otwiera. jest tak jakby go nie było . jest nieuruchomiony. zadna dioda sie nie swieci . do tej pory było wszystko ok . czego może być przyczyna ? czym moge naprawic . pozdrawiam i prosze o odpowiedz !!!

tomek_g
komentarz
komentarz

Jeżeli nie świeci żadna dioda ani nie reaguje na przycisk Open to albo nie dostaje zasilania albo najprościej w świecie się zepsuł.
Otwórz skrzynkę komputera i sprawdź czy kabel zasilający napęd jest dobrze dociśnięty.
A żeby wyeliminować przyczynę systemową to spróbuj go otworzyć zaraz po włączeniu komputera.

krzysiek.9
komentarz
komentarz

kabel jest dociśnięty . napęd nie reaguje nawet zaraz po wlaczeniu komputera . Tak sie dzieje od momentu jak odlączyłem napęd by podłączyć napęd kumpla by sprawdzić czy jego działa . I po podłączeniu z powrotem mojego już nie działał ;/

tomek_g
komentarz
komentarz

A podłącz ten napęd pod inny przewód zasilający, bo od zasilacza powinieneś mieć jeszcze jakieś wolne.
Jeżeli to nie pomoże to wszystko wskazuje na to, że napęd jest uszkodzony.
Nawet jakby był źle połączony z płytą główną to na samym zasilaniu powinien się otworzyć.

krzysiek.9
komentarz
komentarz

przełączyłem na inną taśme i nic.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.