x-kom hosting

Komputer się wylącza

Chemik__666
utworzono
utworzono

Witam wszystkich forumowiczów.
Mój problem polega na tym, że komputer sam się wyłącza. Pierwszy raz zdarzyło się to, gdy grałem w Call of Duty MW2, po około 5 minutach graia sam się wyłączył, z ponownym włączeniem nie było żadnego problemu. Podobnie jest z grą Fuel,Mirros;s Edge
Myslałem, że to wina obciążenia, więc poddałem PC testowi OTHOSEM, temp skoczyła do 61C, ale komputer się nie wyłączył, problem występuje tylko w grach, ale tylko tych wymagających, bo Fifa 09 i Bitwa o Sródziemie II działają bez problemu.
Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję

Mój sprzęt:
AMD Phenom 8750 X3 2,4 GHZ
ATI Radeon 4850 512MB GDDR3 256 BIT
GEIL DDR2 2GB PC800 DUAL BLACK DRAGON CL4
MSI K9A2 - CF
650 WAT Chieftec

Gość
komentarz
komentarz

Według mnie jest to wina karty graficznej, spróbuj zainstalować na nowo sterowniki do karty graficznej, jeśli to nie pomoże to wina ciąży w temperaturze - spróbuj uruchomić jakąś wymagającą grę i szybko spójrz na temperaturę.

malenick
komentarz
komentarz (edytowane)

Przegrzewa ci się procesor,poza tym 61 st.C to jeszcze normalna temp, mój dochodził do 69 st. i wtedy się wyłanczał

Hablababla
komentarz
komentarz

nie powinna być to wina karty graficznej ponieważ jest ona ponad minimalne wymagania . Może user ustawił zbyt duże detale i rozdziałkę tym samym zbyt dużo wymagając od karty spróbuj zmienić rozdziałkę a potem jeśli to nie pomoże to detale i inne bajery grafiki gry.

Chemik__666
komentarz
komentarz

Sterowniki wymienione na nowe, niestety problem nie zniknął...Najwyższa temp. jaką zanotowałem to było 61 stopni po 10 minutach gry, zaraz po tym padło.
Nie zmieniałem rozdziałki ani detali, bo stwierdziłem, że te gry i tak powinny pójść na takich ustawieniach, a jeśli nawet nie to powinny być klatki, a nie odcięcie całego zasilania. Gdyby to jednak pomogło to i tak nic mi po takiej karcie graficznej, więc chyba czeka mnie serwis;/

fr3eman
komentarz
komentarz (edytowane)

Mam taki sam problem jak ty.
W moim przypadku karta grafiki nawala niestety i jest do wymiany. Gierki chodza przez pare minut i potem komp sie wyłącza. Oczywiscie nie we wszystkich grach tak jest.
Sprawdz jeszcze temperature grafiki. Sprawdz napięcia na lini 12V czy sa stabilne, ale nie programem tylko [b]Miernikiem[/b]
Pozdrawiam

Edit.

Sprawdz czy przy 3dMarkach się wyłącza.

Morango
komentarz
komentarz

Pomierz temperatury w różnych programach (everst,Core Temp,CPUID HWMonitor) i porównaj je ze sobą . Czy zestaw był poddawany OC ??

Chemik__666
komentarz
komentarz (edytowane)

Wskazania temperatur w 40 C na Procku (max 60 C w stresie) i niestety 90C na karcie graficznej podczas gdy włączony był tylko winamp, co jedoznacznie wskazuje na problem z kartą graficzną;/ Chyba czeka mnie serwis...

Nie, zestaw nigdy nie był poddawany OC

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.