x-kom hosting

Dysk - niewczytywanie danych

grom79
utworzono
utworzono

Witam. Zarejestrowałem się na tym forum, ponieważ mam pewien problem.
Ostatnio miałem robiony pełny format. Z 3 partycji na dysku 80GB zrobiłem dwie. Zainstalowałem Windowsa XP Home, Avire, Firefoxa i Neostradę. Wyłączam.
Następnego ranka podczas wczytywania Windowsa, gdy jest jeszcze ekran BIOS'a, dysk wydaje dziwny odgłos. Brzmi, jakby dźwięk podchodził do góry, po czym opadał. I po chwili wczytywanie zamiera.
Resetuje i próbuję ponownie. Tak samo, nawet gdy klikam "poprzednia działająca konfiguracja".
Popytałem, i dowiedziałem się, że dyski wydają taki odgłos, gdy nie dostają odpowiedniej ilości zasilania. Wcześniej działało. Wymieniłem ten szeroki kabel z pinami, tak samo.

Nie wiem, jak teraz włączyć komputer, a obawiam się dysk podłączyć do innego komputera, by też następnego nie rozwaliło. Co mam zrobić?

PS: z funduszami u mnie krucho, więc prosiłbym metody "domowe" :)

raazor90
komentarz
komentarz

Podaj konfigurację komputera wraz z zasilaczem... Wedlug mnie może być to walnięty dysk... Przeskanuj dysk hdd regenerator, sprawdzi i naprawi potencjalne bad sektory...

  • Dobra wypowiedź 1
Qniooo
komentarz
komentarz

Może to być także problem z zasilaczem. Miałem kilka razy taki problem i pomagało podpięcie dysku pod inny molex, nie działa to jednak na długi czas.

  • Dobra wypowiedź 1
grom79
komentarz
komentarz

Em, nie pamiętam, co mam w tym komputerze w wnętrznościach ^^" A nie wiem, jakie nalepki oznaczają co, jestem w tym zielony.

Jak mam przeskanować dysk przez HDD Regenerator, jak nie mogę go uruchomić? Musiałbym mieć Windowsa na płycie z tym programem, co nie jest zbyt realne...

raazor90
komentarz
komentarz

Jeśli masz możliwość podepnij dysk do innego kompa i na nim zrób test HDD regeneratorem

grom79
komentarz
komentarz

Pokręciłem przy kablach w komputerze, i udało się. Najwidoczniej kabel się poluźnił.
Pojawił się za to inny problem. Gdy go restartowałem przez "Uruchom ponownie" pokazał tylko na chwilę ekran wylogowywania, a potem wyłączył się, pomimo że miał robić restart.
Dlaczego?

Qniooo
komentarz
komentarz

Obstawiam na walnięty zasilacz. Zdejmij boczną ściankę obudowy i spisz napisy z zasilacza.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.