x-kom hosting

Długie i podejrzane wczytywanie windowsa...

chalmi2
utworzono
utworzono

Witam. Mam problem który pojawia się losowo podczas okresowych formatów systemu. Czasem występuje a czasem nie. Konkretnie chodzi o to że podczas uruchamiania systemu gdy pokaże się ekran Windows, przez ok. 2-4 sekundy normalnie się wczytuje a potem czerwona lampka w obudowie zaczyna migać bardzo szybko, mniej więcej 5-7 razy na sekundę z równą częstotliwością, przez ok. 25 sekund (ekran wczytywania wciąż jest wyświetlany), po tym czasie normalnie się doczytuje i uruchamia. Być może to problem któregoś z dysków twardych, lub może jedynego spuchniętego (lecz dość mocno) kondensatora koło gniazda procesora. Po wczytaniu komputer chodzi normalnie lecz to wczytywanie jest irytujące. Proszę o pomoc. Oto moja konfiguracja sprzętowa:

Procesor: AMD Athlon 3000+
Płyta głowna: Gigabyte K8NMF-9 s.939
Pamięć RAM: 2x1GB + 2x512 Kingston DDR
Dyski Twarde: 160GB Seagate ST3160812AS (na nim jest m.in. system) + 160GB Western Digital Caviar WD1600AAJB-00PVA0
Zasilacz: Chieftec GPS-500AB A

Z góry dziękuję za wszelką pomoc. :)

Gość
komentarz
komentarz

[quote]lub może jedynego spuchniętego (lecz dość mocno) kondensatora koło gniazda procesora. [/quote]

Pierwotnie chciałem polecić tu wykonanie testów Verifierem oraz kilka innych rzeczy, jednakże po tym co napisałeś - cóż, w zasadzie sam wskazałeś myślę przyczynę problemu. W tym więc momencie czeka Cię albo wymiana kondensatora, albo całej płyty.

Nocturn
komentarz
komentarz

Niekoniecznie spuchnięty kondensator musi być przyczyną, tym bardziej jeśli leży na sekcji zasilania. Przyczyna wcale nie musi leżeć po stronie sprzętu. Proponuje:
a) Oczyścić autostart start->uruchom->msconfig->autouruchamianie
b) Wyłącz zbędne usługi
c) zrób gruntowną defragmentację, polecam Jetdrive 2010
d) sprawdź też taśmy ( o ile dyski są na IDE ), proponuje byś je naprostował - o kant stołu/biurka, jeśli masz dyski na SATA sprawdź czy są odpowiednio dociśnięte, bo one naprawdę lubią się luzować.

chalmi2
komentarz
komentarz

Robiłem wszystko co mi radziłeś i nic się nie zmieniło. Nawet raz podczas wczytywania lampka zgasła i przestał się wczytywać (ale pasek wczytywania wciąż jeździł od lewej do prawej), i raz się zawiesił...

raazor90
komentarz
komentarz

Została naprawa albo nowa płyta...

chalmi2
komentarz
komentarz

Właśnie zamieniłem dyski i zaistnalowałem windowsa na WDC i problem zniknął. Sprawdzałem 3 razy. Wszystko działa. Wszystko wskazuje na to, że to jednak dysk Seagate'a jest uszkodzony. Mimo wszystko dzięki za pomoc ;)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.