x-kom hosting

Patriot CL5 1066mhz czy OCZ CL5 1066mhz

Gość
utworzono
utworzono

Witam, ostatnio znalazlem ramy Patriot Viper CL5 1066mhz za 210zl, teraz juz nie ma w takiej cenie, lecz znalazlem ramy OCZ CL5 1066mhz ponizej 200zł, chce zakupic 2gb ram po 1gb w kosci, Mam płyte Gigabyte P31 DS3L, i napisane mam, ze obsluguje do 1066 mhz ram, wiec bez problemu wejdzie? Ktore ramy sa lepsze te Patrioty czy te OCZ? Mam krecony procesor i karte graf. jesli to jest wazne.

  • Dobra wypowiedź 1

Evill
komentarz
komentarz

[quote name='wtrecz' date='27 grudzień 2009 - 20:48 ' timestamp='1261943314' post='931538']
Mam płyte Gigabyte P31 DS3L, i napisane mam, ze obsluguje do 1066 mhz ram, wiec bez problemu wejdzie?
[/quote]

nie będzie żadnego problemu, tylko nie będziesz mógł je poddać OC (i tak różnica jest minimalna)

a co do ram to bierz które tańsze ... różnica żadna bo i tak nie będzie OC ...

  • Dobra wypowiedź 1
Gość
komentarz
komentarz

Ale czytalem na form jakims, ze mozna nawet na tej plycie z 1200mhz wykrecic, ze da rade przekroczyc maks mhz przewidywane przez producenta.

  • Dobra wypowiedź 1
Evill
komentarz
komentarz (edytowane)

poczytaj [url=http://www.gigabyte.com.tw/Products/Motherboard/Products_Spec.aspx?ProductID=2615]<tu>[/url] , pisze że jednak można kręcić bo obsługuje nawet 1333 mhz i 1600 po OC .

  • Dobra wypowiedź 1
Vol
komentarz
komentarz

te 1600 to jest FSB procka a nie częstotliwość RAM:
[quote]Supports Intel® Core™ 2 multi-core and 45nm processors to[b] FSB 1600[/b] (O.C.)[/quote]
ramy do 1066 po OC:
[quote]Dual Channel DDR2 1066(O.C.) for remarkable system performance[/quote]

ale powinny wejść. sam na M3A790GXH mam OCZ'ty 1600MHz, a płyta obsługuje RAM w takiej częstotliwości po OC ponoć.

Evill
komentarz
komentarz

a rzeczywiście ;] źle popatrzyłem ...

  • Dobra wypowiedź 1
Morango
komentarz
komentarz

ramy jak najbardziej wejdą więc nie ma się co martwić , zresztą i tak na DDR2 to i tak dużo ;]

[quote name='wtrecz' date='28 grudzień 2009 - 23:29 ' timestamp='1262039344' post='932861']
Ale czytalem na form jakims, ze mozna nawet na tej plycie z 1200mhz wykrecic, ze da rade przekroczyc maks mhz przewidywane przez producenta.
[/quote]

sugeruj się 1 forum a nie kilkoma ;)

  • Dobra wypowiedź 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.