x-kom hosting

Windows nie wykrywa pamieci, ktora wczesniej wykrywal

Radigol7
utworzono
utworzono

Moj problem jest nastepujacy: Mialem 1GB RAM - 512mb i 256mb tej samej firmy, plus kolejne 256mb innego producenta.(Wszystkie DDR, 400MHz) Pozyczylem od znajomego pamiec Kingston 512mb DDR, 400MHz, ktora nie dzialala w jego komputerze. Zostawilem u siebie w kompie 2 pamieci(512, 256) jednego producenta, a w miejsce tej trzeciej wlozylem tego kingston'a. Komputer restartowal sie przy ladowaniu Windows'a (na moment przed pojawieniem sie napisu "zapraszamy" na niebieskim tle ;p). Stwierdzilem ze pamiec ta jest uszkodzona, wiec znow wlozylem te 256mb, ktore mialem na poczatku (do tego samego slotu, w ktorym bylo zawsze). Komputer wlaczyl sie bez problemow, ale niestety system nie wykrywa tej pamieci i mam teraz tylko 768mb. Sprawdzilem jeszcze programem SiSoftware Sandra (cos jak Everest) i on wykrywa wszystkie 3 pamieci.. Co moze byc tego przyczyna i co mam zrobic zeby ta pamiec znow dzialala ? Moja plyta glowna to MSI MS-6712. Przy okazji bylbym wdzieczny za zaproponowanie dobrej pamieci w rownie dobrej cenie, ktora bedzie dzialala.. np. 2 razy 1GB :)

Durango24
komentarz
komentarz

wyjmij wszystkie pamię¶ci, odpal kompa, wyłącz i włóż pamięci :) (najlepiej wkładaj po kolei :)

  • Dobra wypowiedź 1
Radigol7
komentarz
komentarz

Wyjalem te wszystkie 3 pamieci, kupilem 2 razy 1GB, wlozylem i wszystko dziala jak nalezy ;]

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.