x-kom hosting

Dokupienie ramu a dual channel?

pytanko
utworzono
utworzono

Witam mam takie pytanie do znawcow tematu.

Moj sprzet jest taki jak widac w sygnaturze, jakis czas temu zmienilem system na vista business SP1 (32bit) i zauwazylem ze niektore gierki mi sie tna. W spoczynku zaraz po uruchomieniu vista zajmuje mi kolo 25-30% pamieci a czaem jak gram to mam kolo 85%. Oatatnio zmienilem w rejestrze maksymalna wartosc uzycia ramu na 95% ale nic to nie pomoglo. Chcialbym dokupic sobie kolejne 2x512MB (teraz mam juz 2x1GB) tak zeby miec 3GB. Wiecej to nie ma sensu bo wiem ze mi system i tak tego nie wykorzysta. Tylko teraz nie wiem czy jak zamontuje te dodatkowe 1024 mb to dalej beda mi pracowac pamieci jako dual channel czy juz nie? I w ogole na czym dokladnie polega ten system dual channel i czy duzy przyrost wydajnosci daje?

Bede bardzo wdzieczny za fachowe porady.

lukis
komentarz
komentarz (edytowane)
:D
Morango
komentarz
komentarz

możesz zawsze pokombinować i kupić jeszcze 1GB w jednym slocie i dostaniesz Triple chanel . Z vista jest tak że zżera dużo ram w normalnych użytku jak i w grach , jest to około 50% więcej nisz np XP .

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.