x-kom hosting

Kupno ramu DDR do płyty VIARAMA U8798

Paxonix
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam chciałbym dokupić ramu ale nie wiem jakie podejda mi pod moja płyte głowna. Nazwa płyty VIARAMA U8798.
Komp: Intel Celeron 2,8 GHz, 512mb RAM
Karta graficzna: Radeon 9200 SE Family
Albo doradźcie mi co innego dokupic aby ruszyc troche tego kompa, chodzi mi o gry, bo strasznie sie zacinają.

Z góry dzięki za odpowiedzi.

kozman
komentarz
komentarz

Przy 512mb ramu to radeon 9200se sobie nie radzi.
Zmień na coś pokroju 9800pro/6600 (to chyba byłby max dla tego celerona).
Z czasem możesz pomyśleć o drugiej kostce 512mb ddr.

Paxonix
komentarz
komentarz

A moze kupic np 2x1gb ramu ddr i np do tego jakas karte graficzna 256/512mb?? czy nie ma sensu na taki procesor takiego czegos ?

webber
komentarz
komentarz

Kupno 2GB RAM nie ma sensu zarówno ze względu na procesor, jak i kartę graficzną.

Paxonix
komentarz
komentarz

Czyli nowy komp ? :D

webber
komentarz
komentarz

Szczerze? Taka opcja byłaby najlepsza ;) Masz dość leciwy sprzęt oparty na nieużywanych już standardach - na dłuższą metę inwestowanie w takiego kompa nigdy nie jest opłacalne.

cubEE18
komentarz
komentarz

A jeśli nie masz pieniędzy na nowy zestaw to dokum minimum 256mb ramu, to mało ale Windows XP przyspieszy bo jemu tyle wystarczy, oczywiście druga kostka 512Mb by dała większego kopa ale to jak masz kasę ;] I uważaj bo przy ramach DDR trzeba uważać na taktowanie oraz timingi. Najlepiej by bło kupić drugą taką samą kość :)

Paxonix
komentarz
komentarz (edytowane)

To kupowac drugie 512 mb ddr identyczna do tego jaka mam teraz w kompie czy kupic dwie nowe kosci i zastapic nimi tamta stara ??
Powiedzcie mi co myslicie jeszcze nad zmiana moze karty graficznej? na jakas mocniejsza

A co powiecie na kupnie 1gb ramu ddr (http://www.allegro.pl/item866839662_kingston_pamiec_ram_ddr_1gb_pc_3200_400mhz.html) Chce wywalic stary ram i dad zamiast niego ten.
Podchodzi pod moja plytke glowna ?

danielek316
komentarz
komentarz

Podejdzie na 100%. :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.