x-kom hosting

Problem z kolorami zdjęć

Majorian
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam. Zdjęcia w formacie TIFF przechowuję na pendrivach. Foto takie jak to zrobiłem i zachowałem kilka lat temu i do tej pory nie było z nim żadnych problemów. Od pewnego czasu ta fotka ale takze inne wyglądają tak. Czasem problem ten przy kolejnym otwarciu pliku znika bez śladu, aby potem pojawić się na innym zdjęciu. Nie wiem , co może być przyczyną. Ostatnio zauważyłem też, że zdjęcie, które zrobiłem odczytywane jest w aparacie bez problemu natomaist przy po podłączeniu go do komputera na niektórych fotkach widać już pierwsze usterki. Proszę o pomoc. Pozdrawiam

Nikt nic nie wie? Ten sam problem jest tez na dysku twardym.

raazor90
komentarz
komentarz

Przeinstaluj sterowniki od karty graficznej, możliwe że to one są powodem twoich kłopotów.

Mag Magik
komentarz
komentarz

Jeśli te zdjęcia realnie samoistnie tracą jakość, oraz wartość logiczną kolorów, to podejrzewać można nawet błędy na dysku ew. wirusy. Przeważnie takie uszkodzenia mają miejsce po próbie odzyskania wcześniej usuniętych zdjęć. Wydaj polecenie


[code]chkdsk d: /r[/code]
*gdzie [b]d[/b], to litera dysku, na którym znajdują się zdjęcia.


ps. sprawdź komputer, na obecność wirusów, programem antywirusowym.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.