x-kom hosting

Nie mogę uruchomić Biosa,

Matiziak
utworzono
utworzono

Więc pierwszy temat, mam nadzieję że w odpowiednim dziale. A więc zacznę od początku. Jako że zachciało mi się komputera stacjonarnego pomimo że posiadam laptopa zakupiłem Durona 1,2; 256 ram; Geforce 2... w niskiej cenie. Dodatkowo zakupiłem przełącznik kvm żeby podpiąć się pod monitor do którego podpięty jest PC brata. No i jak zacząłem to wszystko podłączać to mam kilka problemów:
1. Na brata komputerze jak się włączy to na monitorze latają jakieś pasy i z jednej strony obraz jest lekko zwężony.
2. Na moim po podłączeniu przez kvm jak wyskakuje okno logowania w Windowsie XP wyłącza się monitor i gaśnie dioda na przełączniku kvm. Spróbowałem podłączyć monitor bezpośrednio do komputera pomijając kvm no i obraz jest ale na ekranie pojawia się napis NO SUPPORT.
3. No i ostatnia sprawa to nie mogę wejść do BIOSA, klawiatura działa dopiero w momencie pojawienia się okna logowania.

Za wszelkie sugestie będę bardzo wdzięczny. Mam nadzieję że jasno opisałem sytuację.

Krzysiekiksde
komentarz
komentarz

Może zresetuj biosa ? na płycie głównej wyjmij taką bateryjkę na jakieś 5/10 min :) lub jeżeli masz to naciśnij gdzieś z tyłu obudowy CLR CMOS.

Qanitro
komentarz
komentarz

klawiatura pewnie pod USB?
pozycz jakas pod PS2 i nie bedzie problemow

co do reszty sie nie wypowiadam - nie mam pomyslu

Qniooo
komentarz
komentarz

[quote]2. Na moim po podłączeniu przez kvm jak wyskakuje okno logowania w Windowsie XP wyłącza się monitor i gaśnie dioda na przełączniku kvm. Spróbowałem podłączyć monitor bezpośrednio do komputera pomijając kvm no i obraz jest ale na ekranie pojawia się napis NO SUPPORT.[/quote]
Spróbuj ustawić mniejsze odświeżanie i rozdzielczość.
[quote]3. No i ostatnia sprawa to nie mogę wejść do BIOSA, klawiatura działa dopiero w momencie pojawienia się okna logowania.
[/quote]
Jeżeli klawiatura jest pod USB, podłącz jakąś pod PS/2 i w BIOS ustaw USB keyboard support" na Enabled.

Matiziak
komentarz
komentarz

[quote name='Qn.' date='25 grudzień 2009 - 14:11 ' timestamp='1261746694' post='929364']
Spróbuj ustawić mniejsze odświeżanie i rozdzielczość.
Można troszkę szerzej to rozwinąć, chodzi o klawisz F8 podczas uruchamiania komputera??

Jeżeli klawiatura jest pod USB, podłącz jakąś pod PS/2 i w BIOS ustaw USB keyboard support" na Enabled.
[/quote]
Właśnie pod USB jest, a jeśli mam radiową mysz i klawiaturę i ten "nadajnik" jest na PS/2 to załapie??( pytam bo w domu mam tylko właśnie nadajnik i wtyczki są PS/2 a klawiatura i mysz gdzieś w piwnicy i nie chcę na darmo "kopać")

Qniooo
komentarz
komentarz

Chodzi o ustawienie rozdzielczości i odświeżania w Windows.

Możliwe, że ten nadajnik załapie, nie szkodzi spróbować.

Matiziak
komentarz
komentarz

pozostaje jeszcze sprawa obrazu, widoczne są jakieś pasy, bez przełącznika jest ok.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.