x-kom hosting

wysokie uzycie procesora

mlynaro
utworzono
utworzono

witam od pewnego czasu mam wysokie uzycie procesora (w okolicach 50%)przez co komputer wolno mi chodzi... dodam ze od pewnego czasu (tzn okolo 3 dni) bardzo wolno chodzi mi internet i to nie jest chyba sieci poniewaz sasiadom chodzi normalnie...
prosze o pomoc w rozwiazaniu problemu. jak cos potrzeba to pytac :)

mateusz991
komentarz
komentarz

Hihi pierwszy :P

Cytuję ;>:
"
SVCHOST.EXE 100% CPU ZOBACZ CO Z TYM ZROBIĆ

Post przez dexter1515 » 11.04.2007 (Śr) 20:54
Napewno niejednej osobie zdażyło się że svchost.exe po starcie systemu i jak już trochę komp podziałał zjadał nam 100 % użycia procesora i to muliło nam kompa. Sam tak często miałem.
Przyczyną jest usługa AKTUALIZACJE AUTOMATYCZNE
Ten przypadek jest opsiany nawet na stronach Microsoftu
Gdy włączamy Pc system widnows xp szuka jakiś niezainstalowanych aktualizacji Tylko jakich??? :) I to tam właśnie zżera całą moc obliczeniową komputera

ROZWIĄZANIE:
Wystarczy wyłączyć aktualizacje automatycze( PPM na mój komputer>>> właściwości>>>zakładka aktualizacje automatyczne>>> WYŁĄCZYĆ CAŁKIEM
A potem wejść w usługi systemowe i wyłączyć usługę AKTUALIZACJE AUTOMATYCZNE(wybrać: tryb uruchomienia: WYŁĄCZONE)
Potem już tylko restart pc i wszystko gra
Dodam że sposób działa w 80 % przypadków z użyciem 100% CPU przy starcie systemu

PO TYM SPOSOBIE NALEŻY RĘCZNIE INSTALOWAĆ WSZYSTKIE POPRAWKI DLA SYSTEMU KORZYSTAJĄC Z MICROSOFT UPDATE!!!"

A tu masz linka do strony cytowanej ;)
http://forum.dobreprogramy.pl/post1134999.html

mlynaro
komentarz
komentarz

[quote name='Parch' date='25 grudzień 2009 - 14:40 ' timestamp='1261748423' post='929388']
Hihi pierwszy :P

Cytuję ;>:
"
SVCHOST.EXE 100% CPU ZOBACZ CO Z TYM ZROBIĆ

Post przez dexter1515 » 11.04.2007 (Śr) 20:54
Napewno niejednej osobie zdażyło się że svchost.exe po starcie systemu i jak już trochę komp podziałał zjadał nam 100 % użycia procesora i to muliło nam kompa. Sam tak często miałem.
Przyczyną jest usługa AKTUALIZACJE AUTOMATYCZNE
Ten przypadek jest opsiany nawet na stronach Microsoftu
Gdy włączamy Pc system widnows xp szuka jakiś niezainstalowanych aktualizacji Tylko jakich??? :) I to tam właśnie zżera całą moc obliczeniową komputera

ROZWIĄZANIE:
Wystarczy wyłączyć aktualizacje automatycze( PPM na mój komputer>>> właściwości>>>zakładka aktualizacje automatyczne>>> WYŁĄCZYĆ CAŁKIEM
A potem wejść w usługi systemowe i wyłączyć usługę AKTUALIZACJE AUTOMATYCZNE(wybrać: tryb uruchomienia: WYŁĄCZONE)
Potem już tylko restart pc i wszystko gra
Dodam że sposób działa w 80 % przypadków z użyciem 100% CPU przy starcie systemu

PO TYM SPOSOBIE NALEŻY RĘCZNIE INSTALOWAĆ WSZYSTKIE POPRAWKI DLA SYSTEMU KORZYSTAJĄC Z MICROSOFT UPDATE!!!"

A tu masz linka do strony cytowanej ;)
http://forum.dobreprogramy.pl/post1134999.html
[/quote]
a jak wejść w usługi systemowe ??
aha i do punktu 1 to miałem juz wczesniej zaznaczone wylaczanie automatycznych aktualizacji...

mateusz991
komentarz
komentarz (edytowane)

[quote]a jak wejść w usługi systemowe ??[/quote]
1.Start > Uruchom > services.msc
2.PPM > Mój Komputer> Zarządzaj > Usługi
3.Panel Sterowania > Narzędzia Administracyjne > Usługi

Tyle, że ja siedzę na MX8 i u mnie w usługach nie ma aktualizacji, możliwe że są usunięte całkiem (jak to MX :P)
Ty powinieneś mieć na XP coś związanego z aktualizacjami o ile pamiętam... Usługa Aktualizacji, Aktualizacje automatyczne... Szukaj Pan ;>

Zaznaczam, że tekst jest cytowany i sam tego nie sprawdzałem ale może chociaż trochę przyczynię się do naprawy busoli ;>

A skoro mówisz, że net Ci chodzi gorzej od innych i z tego co widać to svchost.exe to wcina to wszystko wskazuje na aktualizacje ;>

mlynaro
komentarz
komentarz

dobra juz sobie poradzilem :) sciagnalem doctora weba i znalazl on 3 wiruse ktore usunolem.. po restarcie uzycie procesora nax 4% :)

mateusz991
komentarz
komentarz

Albo w międzyczasie CI się zdążyły aktualizacje ściągnąć :D
Radzę Ci dodać ten temat do zakładek :P
Pozdrawiam. :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.