x-kom hosting

Komputer się zawisza

klusk3yron
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam.
Przechodzę od razu do tematu. Problem tyczy się tylko i wyłącznie gry Call of Duty 4. Obecny komputer mam od 2 lat(później podam konf.) i kupowałem go głównie właśnie pod CoD-a. Nigdy nie miałem żadnych problemów z grzaniem się karty ani innymi usterkami. Ostatnio coś się jednak dzieje nie tak jak trzeba. Zauważyłem to dość niedawno. Podczas gry na rozdzielczości 1024x786(nie wiem czy druga wartość dobra, ale wiadomo o co chodzi) fpsy były w normie, ponad 200 i spadały w szybszej akcji i dymie do około 120, czasami bardziej. Wydawać się może, że wszystko jest ok, ale nagle po prostu gra ustaje. W tym czasie grywałem też w nowsze gry jak chociażby Turok, PES 2010 czy nawet śmieszne The SIMS 3 i wszystko było jak należy. Pomyślałem, że przyda się i tak dawno nie robiony format. Zrobiłem, zainstalowałem sterowniki itp. Włączyłem grę i po chwili znowu był zwis. Odinstalowałem grę, zainstalowałem na nowo, zmniejszyłem rozdzielczość na 800x600 i do końca dnia udało mi się jakoś dograć. Kolejnego dnia znów był zwis. Zacząłem się przyglądać temp. i nie było jakoś tragicznie. W spoczynku karta graf. ma około 40stopni natomiast w trakcie gry zaobserwowałem 58stopni jako najwyższą wartość. Obudowa była czyszczona, wszystkie wentylatory oczyszczone z kurzu, na procku, na karcie i te w obudowie.

Konfiguracja:
Intel Core2Duo E6750
Asus P5K
GeForce 8600GT Palit Sonic+
2x1GB Patriot Memory CL4 LLK
Seagate Baracuda ST3160815AS (160 GB, 7200 RPM, SATA-II)
Crosair VX450W
CoolerMaster Elte 330
LG H58N
Windows XP Professional SP2

Liczę na waszą pomoc, pozdrawiam

sebastian96
komentarz
komentarz

siema ja mialem podobny probleem z Gothic 3 . sproboj zainstalowac patch on moze usprawnic gre ;D

raazor90
komentarz
komentarz

Nie wiem czy to coś da ale spróbuj zainstalować SP 3...

klusk3yron
komentarz
komentarz

[quote]sproboj zainstalowac patch on moze usprawnic gre ;D [/quote]
juz to robiłem, problem był przed formatem też, zrobiłem format i dalej jest to samo.

[quote]Nie wiem czy to coś da ale spróbuj zainstalować SP 3...[/quote]
jak zrobie to dam znać czy coś się zmienia

ponadto, sprawdziłem jak zmienia się temperatura karty. podczas gry gdy minimalizuje i szybko sprawdzam w everest ultimate edition, jest około 60st. wiec to nieduzo. problem przegrzewania się karty raczej odpada, bo 60st. to jest pryszcz. no i dzieje się to tylko przy cod4;mw

odziwo po zainstalowaniu sp3 nie zawiesił mi się komputer. grałem około 4 meczów przez internet, zwiększyłem nawet rozdzielczość do mojego standardu i nic się nie działo. czasami jedynie były tzw. ''warpy''- fpsy spadały o około 100, ale zaraz wracało wszystko do normy. mam nadzieję, że będzie tak już cały czas ;)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.