x-kom hosting

Komputer nie włącza się po zmianie procesora

piotrek413
utworzono
utworzono

witam. Od razu przechodzę do setna sprawy. Dzisiaj zmieniłem procesor na lepszy. Gdy poskręcałem wszystko do kupy i gdy odpaliłem kompa to się trochę zdziwiłem. Zaczął się włączać ale w pewnym momencie się wyłączył. Nie dało się go ponownie włączyć. Dołożyłem jeszcze jeden wiatraczek i odczekałem jakąś godzinę. Ale to też nie pomogło. Więc postanowiłem że założę stary. Ale z tym co był kiedyś to samo się dzieje (nie włącza się). Raz się włączył i udało mi się sprawdzić jego temperaturę. Wynosiła 64*C. Moje pytanie brzmi:
Co może być przyczyną tego że nie chce się włączyć albo że włącza się po odczekaniu ale na chwile??
Może być to spowodowane tym że nie dałem pasty termo przewodzącej?? Czy może uszkodziłem jakąś czujkę??

Gość
komentarz
komentarz

zresetuj płytę główna. Zworka przy baterii

piotrek413
komentarz
komentarz

niestety ale nie pomogło. Albo złą zworkę wyjmowałem. Jeśli ona znajduje się kolo baterii biosu no to więcej zworek tam nie ma

.:RaDeK:.
komentarz
komentarz (edytowane)

Pasta to podstawa i sprawdź czy dobrze przylega radiator.
Czy dokumentacja płyty głównej zezwala na montaż tego procka ??

erteen
komentarz
komentarz

[quote name='piotrek413' date='23 grudzień 2009 - 22:44 ' timestamp='1261604662' post='928548']
Może być to spowodowane tym że nie dałem pasty termo przewodzącej??
[/quote]
Może. Równie dobrze mogłeś przykleić tam starą gumę do żucia i efekt mógłby być ten sam. Najlepiej nie uruchamiaj komputera ponownie do czasu, aż uzupełnisz przestrzeń między prockiem i radiatorem o pastę termoprzewodzącą, przy czym proponuję udać się z tym do specjalisty.
No i pojawiają się tez pytania wynikające z tego, o co zapytał .:RaDeK:., czyli - jaka płyta główna? Jaki stary procesor? Jaki nowy procesor?

piotrek413
komentarz
komentarz

Płyta główna:
Asus a7s8x-mx
Procesor:
Stary
AMD sempron 2600+
Nowy
amd sempron 3000+

Wiem że stare dziadostwo ale lepszy taki niż żaden ;]
Ja chciałem wymienić ten procesor jedynie w celach doświadczalnych.

Gość
komentarz
komentarz

To idz do sklepu i kup pastę za 10zł jeśli do tej pory nie uszkodziłeś rdzenia przy mocowaniu radiatora.
Po to jest pasta żeby procek dobrze przylegał do powierzchni radiatora i dobrze odprowadzał ciepło a jeśli masz tą wersje procka z odkrytym rdzeniem a nie z blaszka to mogłeś go ukruszyć i jeśli tak jest to się pożegnaj z Prockiem

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.