x-kom hosting

problem aby zmienic nazwe pliku prosze o pomoc

michal_2045
utworzono
utworzono

witam
mam problem zeby zmienic nazwe np. piosenki czy filmu
jak chce zmienic nazwe wpisuje ten dana nazwe pliku i wyskakuje mi tebelka i pisze cos takiego

''Jesli zmienisz rozszerzenie nazwy pliku, plik moze stac sie niezdalny do uzytku.czy na pewno chcesz zmienic rozszerzenie'' i jest do wyboru tak lub nie
jesli wezme nie to nazwa pliku zostaje taka sama jaka byla a jak wezme tak to jest nie do odczytu i zostaje tylko wyrzucic do kosza

i nie wiem co sie dzieje ze tak jest?

prosze o pomoc
z gory wielkie dzieki

tomek_g
komentarz
komentarz

Usuwasz rozszerzenie.
Jak masz np. plik o nazwie [b]film.avi[/b] lub [b]piosenka.mp3[/b] to zmieniając nazwę nie możesz usuwać tego co jest po kropce (.avi .mp3) bo to jest rozszerzenie pliku dzięki któremu system identyfikuje program, który ma otworzyć dany plik.

erteen
komentarz
komentarz

...dlatego żeby ułatwić sobie zmiany nazw plików w przyszłości otwórz jakiś folder, wejdź w Narzędzia a następnie Opcje folderów i na zakładce Widok zaznacz opcję Ukryj rozszerzenia znanych typów plików, na koniec oczywiście kliknij OK. Od tej pory to, co jest po kropce, nie będzie już widoczne w nazwie pliku i będziesz mógł dowolnie je zmieniać.
To instrukcja dla Windowsa XP, ale podejrzewam, że w nowszych wersjach proces wygląda podobnie.

michal_2045
komentarz
komentarz

dzieki wielkie juz jest wszystko ok:):)
jeszcze raz wielkie dzieki

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.