x-kom hosting

Długi czas wyświetlania 'POSTU'-u

Mrozz2009
utworzono
utworzono

Witam. Ostatnio dokonałem wymiany karty kart graficznej na moim komputerze. Została ona poprawnie wykryta przez system operacyjny (Vista Home Basic) i jak dotąd działa bez zarzutów. Jest jednak pewien problem :( Mianowicie po uruchomieniu komputera komunikat Power-On Self Test-u wyświetlany jest przez bardzo długi czas. Spowodowane jest to tym, że wyświetlana jest literka po literce... Cała ta procedura trwa ok. 3 minut. Potem dalszy rozruch komputera następuje normalnie, w szybkim tempie. Wcześniej (przed zastosowaniem nowej karty) cały komunikat wyświetlany był tylko przez krótką chwilę. Cała ta sytuacja jest dosyć uciążliwa. Czy jest jakiś sposób na rozwiązanie tego problemu?

Płyta główna- Gigabyte GA-945GZM-S2
Procesor- Intel Dual Core E2140
Karta graficzna- nVidia GeForce GT 220 (poprzednio GeForce 7200GS)

Jeśli byłby przydatny mogę także pokazać komunikat wyświetlany przez 'POST'.

tomek_g
komentarz
komentarz

Być może DMI nie zaktualizował nowej karty do swojej bazy.
W BIOS'ie powinna być taka opcja jak [b]DMI Update[/b] lub [b]DMI Clear[/b] lub coś podobnego, niestety nie jestem Ci w stanie powiedzieć jak to się dokładnie nazywa ale na 100% coś w tym stylu. Jakbyś jej użył to zaktualizowała by się baza sprzętowa Twojego komputera.
Możesz też spróbować zresetować pamięć CMOS, przez wyjęcie baterii na 6-7 min.

Mrozz2009
komentarz
komentarz

Co do opcji DMI to nietety nie znalazłem jej w ustwieniach BIOS-u. Próbowałem użyć funkcji 'Load Fail-Safe Defaults' lecz nie dało to rezultatu. Czy wyciągnięcie bateryjki przyniesie lepsze efekty? I czy jest to w miarę bezpieczne. Nigdy wcześniej tego nie robiłem, a brzmi nieco drastycznie.

tomek_g
komentarz
komentarz

Bezpieczne i wcale nie takie drastyczne.

Mrozz2009
komentarz
komentarz

Niestety...
Wyciągnąłem bateryjkę na 7 min. Wydaje mi się, że wszystko przebiegło prawidłowo, bo data uległa zresetowaniu, jednak 'POST' jak wyświetlał się powoli, tak wyświetla się nadal. Czy są jakieś inne sposoby? Może aktualizacja BIOS-u by pomogła? I dlaczego właściwie te literki pojawiają się tak powoli?
No ale dziękuję za dotychczasową pomoc i życzę Wesołych Świąt.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.