x-kom hosting

Komputer włacza sie na 2-3s i sie resetuje

KanTTi
utworzono
utworzono

Witam,
Mam pewien problem , a zaczeło się od tego że podkręciłem komputer z 3Ghz na 3,4Ghz. W biosie przestawiłem częstotliwość z 200x15 na 227x15 i od tego momętu gdy właczam kompa to nic się nie uruchamia a mianowicie odpalają sie wyszystkie swiatełka,wiatraki,ale nie ma obrazu i cała operacja chodzi jakieś 2-3 sekundy potem się wyłacza i na nowo włacza i tak wkoło :(.Próbowałem zresetować bios ale nie bardzo wiem gdzie jest na mojej płycie ;/
Płyta MSI Neo2 FR . P4 3ghz 2grm 800hz zasilacz 450 CHIEFTEC . Bardzo prosze o pomoc z góry dziękuje za pomoc.

gorg81
komentarz
komentarz

poszukaj zworki koło bateri i pisze CMOS reset przełącz ja i powinno być ok jełśi nie to poprostu wyciągnij baterię z BIOSU na dwie minutyi ponownie włóż i załącz komputer :)

cj7
komentarz
komentarz

Wystarczy jak kolega poszuka zworki CMOS bo wyjęcie baterii to jest tym samym co reset CMOS. Na Twojej płycie powinien być mały czerwony guziczek (reset CMOS) obok baterii BIOSu. Wciśnij ją przy wyłączonym kompie a następnie wejdź do BIOSU i ustaw opcje LOAD DEFAULT SETTINGS (ustawienia fabryczne). PO tym powinni być OK.

gorg81
komentarz
komentarz

czy ja napisałem coś innego ?? bo nie bardzo rozumiem :) 

KanTTi
komentarz
komentarz

Jest tam taki przycisk COMS naciskam go kiedy komp jest włączony i już dłużej mi działa jak puszczam to się wyłacza i znowu to samo ;/

gorg81
komentarz
komentarz

dziwne bo powinno się restnąc do zera znaczy bios , wyciągnij tą baterię na wszelki wypadek odczekaj chwilę i sprawdź :) 



KanTTi
komentarz
komentarz

No to sprawdze ale dopiero później bo jestem w pracy :P a mam pytanie, co do podkręcania? Wiem że nie ten post, ale jak możecie to odpowidzcie, czy moze być to spowodowane ze jak podkręcam na 220x15 to jest ok a jak dam już 227x15 to nic się nie dzieje tylko wkoło reset ?? czy to może być wina napięcia jak sie zwieksz częstotliwość procesora to napiećie tez trzeba zwiększyć ręcznie ??

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.