x-kom hosting

Obudowa z biurka?

pawel00960
utworzono
utworzono

Witam, już raz mierzyłem swoje siły w moddingu, i niezbyt mi wyszło (za duże tempo prac :P). Od dłuższego czasu korci mnie, żeby znowu coś zmodzić :)

Początkowo zainspirowany efektem budy "XY" Ghosta chciałem zrobić coś w tym stylu, tyle że z chłodzeniem powietrznym. Ale jak tak sobie spojrzałem w miejsce gdzie owa obudowa miała by stać, zdałem sobie sprawę z tego że miałbym bardzo mało miejsca na nogi. Wyjaśniam iż nie posiadam strikte komputerowego biurka z wydzieloną wnęką na obudowę.

Projekt odszedł trochę na dalszy plan, ale ostatnio wpadł mi do głowy, powiedzmy, szatański pomysł zrobienia obudowy z biurka ]:-> Konkretnie dostosowaniu bocznej szafki do celów obudowy. Oczywiście w celu zachowania odpowiedniej temperatury wewnątrz zaopatrzyłbym go w odpowiednią ilość wentylatorów (od razu mówię, że na WC funduszy brak :P)

Podzielcie się swoimi wrażeniami na temat tego pomysłu. Jak widzicie realizację owego projektu? Możliwy do wykonania będzie na pewno, ale czy warto się za to brać? Co w ogóle sądzicie o pomyśle obudowy z biurka??

Pozdr

antos
komentarz
komentarz

Hmmm
Biurko czyli sklejka. Sklejka czyli drewno, drewno czyli słabe odprowadzanie ciepła.
W wykonaniu jest to bardzo proste i tanie. Wystarczy zaopatrzyć się w najtańsze narzędzia z Castoramy. Tylko moim zdaniem było by to mało efektywne i do tego musiałbyś naruszyć konstrukcje biurka. Trzeba by było wywalić całą tylną ściankę, zamontować tam jakoś wszystkie karty rozszerzeń, tak żeby się nie połamały, wykonać jakiś front panel (plexa? sklejka?) Co w połączeniu z twoimi jeszcze niewielkimi umiejętnościami stolarskimi dały by mierny efekt. Do tego te wentylatory zaczęły by niemiłosiernie buczeć.

pawel00960
komentarz
komentarz

@Antos... po czym wnosisz, że mam małe umiejętności stolarskie? Tak się składa, że z drewnem dość często pracuję i wychodzi mi to moim zdaniem nieźle. Co prawda nie są to obudowy PC-tów, ale jest to drewno. Co do osłabiania konstrukcji biurka... Ten aspekt już dokładnie przemyślałem i w miejscach gdzie będą okna, wstawię ramki z kątowników. Co do przedniego panelu, wykonałbym go z blachy 0,5 czy 1mm, która zalega w piwnicy. Martwiłeś się też o karty rozszerzeń... Tak się składa, że leży u mnie w pokoju "dawca" organów :D Stara obudowa ATX. Z niej wziął bym wszystkie potrzebne rzeczy jak tacka pod MoBo, kieszenie na napędy i dyski, cały tylni panel z montażem kart rozszerzeń. Jeśli chodzi o montaż wentylatorów to raczej skłaniałbym się w stronę takiego rozwiązania: wycinam jakiś fikuśny otwór, przykręcam kawałek blachy z wyciętym otworem na wentyl(e) i gotowe:)

Ale tak jak mówię, to jest na razie tylko w fazie projektu. Głównym celem tego tematu jest "wywiad środowiskowy" czy takowe zdarzenie jak obudowa z biurka miała już miejsce i czy zakończyła się powodzeniem. Bo nie ukrywam szkoda by mi było kasy i biurka :P

Vol
komentarz
komentarz

to, że komuś sie nie udało nie znaczy, że Tobie też nie wyjdzie, i odwrotnie :) wszystko zależy od umiejętności. co do projektu:
obudowa z drewna, wszystko fajnie, tylko jak chcesz połączyć drewno i aluminium(karty rozszerzeń)? jeśli zachować estetykę na wysokim poziomie to może to być całkiem udany projekt. :)

pawel00960
komentarz
komentarz (edytowane)

Drewno z aluminium można połączyć... np. wkrętami :P Jeśli chodzi o karty rozszerzeń, to już napisałem wcześniej, że tylni panel będzie z blachy, do niej przynituję lub przykręcę tylni panel ze starej obudowy ATX :)

Temat oddaje pod władzę administratorom... rezygnuję z projektu.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.