x-kom hosting

Dane na dyskach po resecie BIOSu (RAID0)

adihash
utworzono
utworzono

Witam wszystkich :)
Niecałe 2 tygodnie po stawianiu RAiDu coś sobie padło :pff:
Chyba nie w samych dyskach na szczęście, ale czy takie 'na szczęście' to się okaże...
Narazie nie mogę uzyskać żadnego obrazu na monitorze ;o i dochodzę, co to moze być...
Jak zresetuję BIOS (nie wiem jeszcze jak to się robi, ale dojdę ) czy to przez (czytałem takie opcje) wyjęcie baterii, czy jakiegoś zworka przestawienie (co daje każda z tych opcji?) to zresetuje się również ustawiona wcześniej macierz RAID? D: (stawiana w BIOSie przez kontroler sprzętowy na płycie)
Jeśli nawet, to czy po ponownym jej ustawieniu jest konieczność czyszczenia tych dysków, czy jest to na tyle inteligentny system, że scala te wszystkie klastry tak samo i wszystko da się odzyskać? ;oo

Tak wygląda moja płyta ;p ASUS P5N-E
http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/khedron/tania10/pg_asus_p5n-e-sli_2b.jpg
http://www.a-z-pc.fr/azpc/images/p5n-e.jpg
WIdzi ktoś te zworki i jak je ustawić do tego resa?


A teraz, jako pytanie drugorzędne sam problem :(
Dałem komputerkowi 'zamknij' zamiast 'uruchom ponownie' bo z pośpiechu mi się pomyliło ;p no ale nic... Wyłączył się, po paru sekundach znów odpaliłem... a raczej miałem taki zamiar, bo teraz sprawa wygląda tak... :shock: :
Monitor nie dostaje sygnału, zachowuje się jak przy wyłączonym kompie, a wiatraczek karty graficznej chodzi bez przerwy na max (normalnie chodził na max parę sekund i zwalniał obroty). Nie widzę co się dzieje, ale prawdopodobnie nie przechodzi wstępnych procedur BIOSu (o ile w ogóle do tego dochodzi;\ ) bo po jednym kliknięciu w power normalnie się gasi, jak przy naciśnięciu tego przycisku w odpowiednim momencie bootowania.
Jakieś pomysły? ;p Czy prawidłowo szukam w biosie, czy jednak karta się... wysypała? Od razu po incydencie sprawdziłem kartę, nic nie śmierdziało, kondensatory też wyglądają na całe.
Jest to drugorzędne, bo części wszystkie są na gwarancji, to mogą zrobić diagnostykę sami, ale na tych danych dyskowych mi zależy D:
HELP.

raazor90
komentarz
komentarz

Po wyjęciu baterii resetują się ustawienia, jeżeli chodzi Ci o to czy dane na dysku będą dostępne to zapewniam że będą. 

Jeśli chodzi o kartę graficzną spróbuj ją wypiąć i wpiąć ponownie, jeżeli będzie to konieczne to przeczyść też komputer...

adihash
komentarz
komentarz

No tylko cała macierz też była przezemnie w biosie ustawiana.
Włączenie możliwości tworzenia RAIDu; przypisanie dwóch pierwszych gniazd (z dyskami) do utworzenia macierzy; potem już poza BIOSem, Nvidia RAID cośtam ^^ Zaraz po bootowaniu dopiero te dyski łączyłem. No i dane zostaną, ale czy jak zresetuje mi ustawienia biosu, to kontroler dalej będzie prawidłowo odczytywał dysk, jako jeden , a nie 2 osobne :o i czy odpali prawidłowo system.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.