x-kom hosting

Reset kompa bez powodu ?

radziooogs
utworzono
utworzono

Witam
Jest to mój pierwszy post i nie znam się za bardzo na kompach

Problem jest następujący, mam kompa od kolegi jest wgrany system Windows Vista 64, komputer resetuje się bez powodu, nie wyświetla się żaden niebieski ekran, nie wiem w czym tkwi problem. Napewno nie jest to zasilacz gdyż sprawdzalem kompa na innym i problem jest taki sam. Najczesciej resetuje sie jak wlacze jakas gre np Counter Strike 1.6 to po minucie sie wylacza, myslałem ze jest to wina visty wiec zabrałem sie za instalacje xp-eka jednak komputer wylacza mi sie przy ładowaniu plików w biosie, także zmienilem bios bo myslalem ze tutaj jest problem lecz jest tak samo (bios F5 mam teraz) prosilbym o jakas pomoc i porade dotyczace tego problem Pozdrawiam :)

konfiguracja mojego kompa :

Procesor - dwurdzeniowy AMD ATHLON X2 64 BIT 5000+ 4,4 GHz ( 2 x 2,2 GHz )
Radiator - Cooler Master AMD
Płyta główna - Gigabyte M61PME-S2P
Pamięć RAM - 2048 MB ( 2 x 1024 GOODRAM 800 MHz dual channel )
Karta graficzna 2- ATI Radeon HD 4670 512 MB DDR3 GAINWARD
ysk twardy 1- WD 80 GB ATA
Zasilacz - COOLER MASTER 400 WATT 12 cm fan
System operacyjny - WINDOWS VISTA ULTIMATE 64 BIT SP2 PL

raazor90
komentarz
komentarz

Podaj temperatury podzespołów, może coś się przegrzewa i komputer się resetuje 

webber
komentarz
komentarz

Jak wyżej - sprawdź czy to nie wina temperatur.

Jeżeli jednak są one w porzadku to objawy pasują najlepiej do uszkodzonego (-ych) modułu RAM. Możesz przetestować je za pomocą bootowalnego programu Memtest 86.

radziooogs
komentarz
komentarz

Z EVEREST ULTIMATE EDITION

podaje średnie temp
temp dysku WDC 39st
temp: procesor nr 1 /rdzeń nr 1 - 18st
temp: procesor nr 1 /rdzeń nr 2 - 26st
temp: procesor 40st
temp: płyta główna 40

włączając tego counter strike temp rosna do 70/80
hmm mam płytkę hiren'sbootCD jest tam ten program Memtest 86, ale komp resetuje się jak stan mniej wiecej dojdzie do 10% ...

raazor90
komentarz
komentarz

Temperatury w stresie za wysokie, przeczyść komputer, może to pomoże...

radziooogs
komentarz
komentarz

komputer jest przeczyszczony nie ma śladów kurzu nawet najmniejszych:) cały sprzęt ma kilka miesięcy i nie wiem czemu się tak dzieje;/ mecze się z tym już 4 dzień i na nic moje starania ale dzięki wielkie za odpowiedzi:)

erteen
komentarz
komentarz

Jeśli masz taką możliwość, pożycz od kogoś parę deko RAM-u i sprawdź, czy problem nadal będzie występował.
A w tym Evereście to wszystkie temperatury skaczą Ci do 70-80 stopni?

radziooogs
komentarz
komentarz (edytowane)

hmm to ok jutro pokombinuje i pożyczę od kogoś ramu
a jeśli chodzi o temp procka to podnosi sie jak włączę jakaś grę a tak to chyba w normie od 20 do 30. hmm teraz akurat mam tylko przeglądarkę włączona i jest 45-50 ale komp już chwile chodzi
tylko skacze tak temp procka

MAtello
komentarz
komentarz

Ja miałem identyczny problem, pomogła mi wymiana chłodzenia grafiki.

radziooogs
komentarz
komentarz

hmm nie sadze ze jest to wina karty graf bo jak wyciągnąłem ja i komp śmigał na zintegrowanej to problem taki sam;/ dalej się wyłączał

erteen
komentarz
komentarz

U mnie kiedyś komp wyłączał się w podobnych okolicznościach przez słabiutki zasilacz. Ty jednak piszesz, że sprawdzałeś kompa na innym zasilaczu i problem się powtarzał, więc jako możliwych winowajców rzeczywiście należałoby wskazać RAM albo procka, skoro grzeje się do nawet 80 stopni. Jakie masz chłodzenie na nim - czy to wersja box z fabrycznym wiatrakiem?
W każdym razie póki co sprawdź ten RAM, bo to trochę łatwiejsze do zdiagnozowania, ale jeśli problem będzie się powtarzał, ja skupiłbym się na chłodzeniu procesora.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.