x-kom hosting

Instalacja Windows XP - Instalator nie znalazł żadnych stacji dysków twardych

tiery
utworzono
utworzono

Podczas próby instalacji Windows XP pojawił mi się komunikat Instalator nie znalazł żadnych stacji dysków twardych zainstalowanych w tym komputerze. Po tym komunikacie pojawia się Blue Screen z kodami błędów. Faktycznie gdy próbowałem w Biosie ustawić dysk twardy jako 2 urządzenie w kolejności do uruchomienia to Bios dysku nie widział jako opcji do wyboru. To dość stary sprzęt. AMD Athlon XP 2,8 Ghz +, 768 Ram, Płyta główna - KT4V, AGP Slot. Dysk Seagate 250 Gb - ATA. Właśnie wymieniłem procesor i kartę graficzną - 6800 GS.
Dodam, że dysk na innym komputerze działa jako slave, jest widoczny.
Jeśli zetknęliście się z takim problemem to proszę o wskazówki jak problem skutecznie rozwiązać. Z góry dziękuję.
Załączam zdjęcia obrazów jakie generuje BIOS, oraz obraz, który pojawia się po uruchomieniu komputera. [attachment=9004:E4.JPG] [attachment=9003:E3.JPG] [attachment=9002:E2.JPG] [attachment=9001:E1.JPG]

gorg81
komentarz
komentarz

z tych scrennów  wyniak ze nie znajduje płyty bootowanej do instalacji :) , druga sprawa jeśli masz ustawione boot na disable pozostałe urzadzeniajak dysk twardy niestety niektóre biosy tak mają że potem wywyalją błąd przy instalacji i to ze niewidzi twojego dysku twardego to jest problem :( moja rada podłącz go na master na osobnej tasmie i na osobnej taśmie CD rom jeśli po tych zabiegach będzie kłopot to mozesz również potrzebowac odrębnych sterowników SATA do twjojej płyty i albo je dajaeszna dyskietce lub robisz płytę z zintegrowanymi steronikami w programie nlite :) lub poszukaj w biosie czyda się to wyłaczyć jełsi tak na Disable i powinno być ok 

ustawienia 

1 : cd-romm 

2: HDD 

i resztę możesz wyłączyć 



P.S spróbuj przywrócić BIOS do ustawień początkowych :) lub najlepszych w zależnosci co bios oferuje :) 





tiery
komentarz
komentarz

[quote name='gorg81' date='22 grudzień 2009 - 09:35 ' timestamp='1261470952' post='927166']
z tych scrennów  wyniak ze nie znajduje płyty bootowanej do instalacji :) , druga sprawa jeśli masz ustawione boot na disable pozostałe urzadzeniajak dysk twardy niestety niektóre biosy tak mają że potem wywyalją błąd przy instalacji i to ze niewidzi twojego dysku twardego to jest problem :( moja rada podłącz go na master na osobnej tasmie i na osobnej taśmie CD rom jeśli po tych zabiegach będzie kłopot to mozesz również potrzebowac odrębnych sterowników SATA do twjojej płyty i albo je dajaeszna dyskietce lub robisz płytę z zintegrowanymi steronikami w programie nlite :) lub poszukaj w biosie czyda się to wyłaczyć jełsi tak na Disable i powinno być ok 

ustawienia 

1 : cd-romm 

2: HDD 

i resztę możesz wyłączyć 




P.S spróbuj przywrócić BIOS do ustawień początkowych :) lub najlepszych w zależnosci co bios oferuje :) 
[/quote]

Faktycznie podobne rozwiązanie zaproponowano w instrukcji instalacji systemu, którą znalazłem w necie. Jest napisane, że jeśli pojawi się komunikat Instalator nie znalazł żadnych stacji dysków twardych zainstalowanych w tym komputerze to należy dokonać integracji sterowników SATA z płytą instalacyjną Windows XP. Ale jeśli ten Seagate jest na złącze ATA to potrzebuję sterowników SATA? A może jakichś innych?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.