x-kom hosting

zuzycie procesora 80 - 100%

konrad0227
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam 4 dni temu zakupiłem do swojego komputera nową karte graficzną radeon ah3650 wymieniłem zasilacz na 500W i w windowsie przy wszystkich zamknietych aplikacjach zuzycie procesora skacze mi miedzy 80 a 100 % próbowałem już wsyzstkiego przeinstalowałem system, sformatowałem wszystkie partycje i dalej to samo :( wgrałem nowszego biosa, sterowniki do płyty głównej i bez zmian ciągle to samo.

Mój sprzęt nie jest za nowy amd64 3000+/939 płyta główna Gigabyte K8ns 2 gb pamieci ram.

co może być przyczyną że mam takie zużycie procesora?

almarjur
komentarz
komentarz

[quote]zasilacz na 500W [/quote]
Moc? marka??

Czy windows jest oryginalny?
Pokaż zakładkę z procesami.

konrad0227
komentarz
komentarz

zasilacz firma Logic windows tak orginalny a w procesach tylko jeden proces mi zzera prawie wszystko "proces bezczynnosci systemu" jak odpale jakis program jakikolwiek to wtedy dany program mi pobiera cale zuzycie ..

itsmylife
komentarz
komentarz

wcisnij ctrl alt del, wyskoczy Ci menedzer zadan, zobacz w zakladce procesy ktory proces/procesy uzywa najwiecej procesora. Pooobserwuj przez ok 30 sekund i bedziesz wiedzial. Napisz ktory to proces i bedzie od razu wiadomo czyja to wina. Byc moze masz cos ze sterem grafiki skoro dzieje sie to po wymianie grafy

konrad0227
komentarz
komentarz

proces bezczynnosci systemu zuzywa mi cale zasoby, co do sterow grafiki to nie sadze bo nawet bez nich jest to samo

raazor90
komentarz
komentarz

Może to sprawka jakiegoś wirusa? Przeskanuj komputer na ich zawartość...

almarjur
komentarz
komentarz

I jeszcze coś: podaj temperatury podzespołów. Zrobisz to programem Everest(najlepiej Corporate Edition) .

itsmylife
komentarz
komentarz

[quote name='almarjur' date='22 grudzień 2009 - 07:38 ' timestamp='1261463904' post='927145']
I jeszcze coś: podaj temperatury podzespołów. Zrobisz to programem Everest(najlepiej Corporate Edition) .
[/quote]
Temperatury u kolegi odpadaja bo po wlozeniu starej grafiki wszystko dziala poprawnie. Poza tym przy duzej temperaturze komputer powinien zaczac piszczec i sie wylaczyc. Dzisiaj kazda plyta ma zabezpieczenie przed przegrzaniem, wiec temperatura odpada. Kolega ma albo problem z zasilaczem, niestety jest to LOGIC, ktory po wlozeniu mocniejszej karty nie wydala, albo problemem jest nowa grafika. Sprzet sie psuje, a nawet nowy sprzet potrafi miec wade fabryczna. Wiem to tez po sobie. Po kupnie kompa od razu sie okazalo ze proc ma wade fabryczna - na starcie otrzymywal 90 stopni iu komp sie wylaczal. Wymienili wszystko poza prockiem i na koncu dopiero wyszedl proc.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.