x-kom hosting

problem z zainstalowanie Windowsa XP- prosze pilnie o pomoc!

Kisiell94
utworzono
utworzono

Witam.

Jak w tytule mam problem z zainstalowaniem Windowsa XP. Więc zaczęło się od chęci zmiany antywirusa z KAV 2009 na Pande Pro 2009. Pograłem pande z dobreprogramy.pl Zainstaloowałem ją, wcześniej usuwając KAVa. Po instalacji zaczęło mi automatycznie skanować komputer liczba wirusow szybko wzrastała i nagle pojawił się komunikat, że komputer zostanie ponownie uruchomiony. Komputer zaczął się ponownie uruchamiać i podczas gdy miałem zobaczyć pulpit moim oczom ukazało się czarne tło(powtarzalo się to kilkakrotnie). Kursor myszki był widoczny mogłem nim swobodnie ruszać. Pomyślałem, że coś się skopało i format rozwiąże sprawę. Włozyłem płytkę z windowsem zrestartowalem kompa wybrałem opcje instaluj XP i moim oczom ukazała się tabela z partycjami. Kiedy wybrałem partycje na której chce zainstalować XP pokazał się komunikat :

Aby zainstalować sys win XP na wybranej partycji, instalator musi zapisać pliki startowe na następującym dysku:
Dysk 715403 MB 0 o identyfikatorze 0, magistrala 0 na atapi [mbr]
Na tym dysku nie ma jednak partycji zgodnej z sys win xp.

Bardzo proszę o szybką pomoc ;(

erteen
komentarz
komentarz

Kurczę, niby dopiero sam robiłem format, ale nie pamiętam - czy przy opcji z wyborem partycji do instalacji systemu (albo jeszcze przed nią) masz możliwość wyboru polecenia "usuń partycję"? Bo jeśli tak, to powinno rozwiązać sprawę, partycja zostanie przydzielona do obszaru niepodzielonego, utworzysz nową, sformatujesz i powinno być cacy.

jason182
komentarz
komentarz

Usun wszystkie partycje i zrob nowe. Oczywiscie wiaze sie to z utrata wszystkich danych. Jesli chcesz je odzyskac to najpierw podlacz dysk do innego kompa i je zrzuc.

Swoja droga to jestem ciekaw co ta Panda narobila.

Kisiell94
komentarz
komentarz

mam ale gdy usuwam partycje C z winkiem i na nowo ja tworze problem nie znika ;/

a z dsyku dancyh nie zgram bo w domku dysponuje tylko laptopami ;//

ok dzieki po prostu odlączyłem dysk i instalacja ruszyła

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.