x-kom hosting

najpierw restartowanie potem zawieszanie przy starcie

kejtiryba
utworzono
utworzono

Witam. Na wstępie pragnę zaznaczyć, że jestem kobietą i moje problemy mogą wydać się komuś błahe lub śmieszne, ale na komputerach za bardzo się nie znam a na forum nie znalazłam zbliżonego problemu do mojego. Problem opiszę dość rozwlekle, gdyż nie chciałabym jakiegoś (może istotnego szczegółu) pominąć :)
Więc:
jakiś miesiąc temu mój komputer sam z siebie zaczął się restartować. I tak fikał sobie non stop, aż go byłam zmuszona wyłączyć, bo irytowało mnie ciągłe "pykanie" i odpalanie się jego. Kilka dni działał sprawnie, aż tu nagle w trakcie pracowania na komputerze znów się zrestartował. I tu zaczęła się cała przygoda. Niezależnie co zostało włączone, czy to było wejście na stronę internetową, czy odpalenie gg, mój ukochany komputer... tak- restartował się :D Jakież było moje zaskoczenie, gdy przy odpaleniu go któregoś pięknego dnia, zaczął się od razu restartować od razu po odpaleniu biosu. No i się zaczęło. Nie chciał się już włączać, tylko ciągły restart... Zostały sprawdzone kości RAM, dysk (po podpięciu pod inny komputer). Została wykluczona karta graficzna, ze względu na to, że nic w niej nie "piszczało" :D Padło więc na płytę główną. Została wymieniona na nową. Po zamontowaniu nowej płyty głównej i podłączeniu podzespołów, po naciśnięciu power spalił się zasilacz./ W sklepie uzyskałam informację, że może to być winą wadliwie działających portów USB znajdujących się na przednim panelu obudowy. Po podłączeniu nowego zasilacza nie podłączyłam już portów usb z wiadomego powodu. Obecnie komputer się nie restartuje, praca jest stabilna,ale problem występuje przy ładowaniu się systemu. Komputer najpierw ma czarny monitor i na nic nie reaguje, po restarcie wiesza się przy ładowaniu systemu i po kolejnym restarcie wyświetla komunikat o możliwości uruchomienia komputera w trybie awaryjnym lub normalnym. I dopiero wówczas po kliknięciu enter ( :D ) uruchamia się i pracuje bez zarzutu. Co mu dolega?

jason182
komentarz
komentarz

Moim zdanie zasilacz powinnien byc wymieniony wczesniej bo wszystko na niego wskazywalo. Pamietasz moze marke zasilacza ?
A jaki teraz masz ?

Prawdopodobnie wtedy byl winny zasilacz.. a teraz juz cos innego sie wypalilo.

A karte graficzna daloby rade wymienic ? zeby sprawdzic czy moze to jednak ona.

kejtiryba
komentarz
komentarz (edytowane)

[quote name='jason182' date='20 grudzień 2009 - 20:53 ' timestamp='1261338797' post='926331']
Moim zdanie zasilacz powinnien byc wymieniony wczesniej bo wszystko na niego wskazywalo. Pamietasz moze marke zasilacza ?
A jaki teraz masz ?

Prawdopodobnie wtedy byl winny zasilacz.. a teraz juz cos innego sie wypalilo.

A karte graficzna daloby rade wymienic ? zeby sprawdzic czy moze to jednak ona.
[/quote]

wtedy był zasilacz 400 W do obudowy Mustang, to był gotowy zestaw już nieco stary :) Teraz mam nowy 400 W marki Logic. Jeśli chodzi o kartę, to niestety do mojego zestawu nie mogłam podpiąć GF8800GTS ze względu na brak zasilania. Jedyne co mogłam ztobić i zrobiłam to to, że moja karta GF6600 została podpięta pod inny zestaw i nie było z nią żadnych problemów. Co dalej? Nie mam już pomysłów :(

jason182
komentarz
komentarz

Byc moze twardy dysk podczas 'wypalania' sie starego zasilacza narobil bledow i sposobem moze byc sformatowanie dysku do czysta [tzn. usuniecie wszystkich partycji i utworzenie ich na nowo, uzywajac pelnego formatowania *nie uzywac szybkiego formatowania]

kejtiryba
komentarz
komentarz

[quote name='jason182' date='20 grudzień 2009 - 22:55 ' timestamp='1261346105' post='926442']
Byc moze twardy dysk podczas 'wypalania' sie starego zasilacza narobil bledow i sposobem moze byc sformatowanie dysku do czysta [tzn. usuniecie wszystkich partycji i utworzenie ich na nowo, uzywajac pelnego formatowania *nie uzywac szybkiego formatowania]
[/quote]
Zrobione i lipa. Nadal bez zmian :(

lukis
komentarz
komentarz (edytowane)
:D

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.