x-kom hosting

Dołożenie pamięci do zainstalowanaj już w komputerze Czy jest sens?

Dobro
utworzono
utworzono (edytowane)

Witajcie mam taki pytanko kupiłem jakiś czas temu ram G-SKILL'a F2-8800CL5D-4GBPI DDR2-1100 PC2-8800 CL 5-5-15 i moje stare 4x1GB Ptriot PC2-6400 800MHz LLK 4-4-4-12 poszły w odstawkę. I tu moje czy jest sens dokładanie do tych G-SKILL'ów dwóch kości tych partiotów??

Gość
komentarz
komentarz

Sens byłby w momencie gdyby zależało Ci na maksymalnej pojemności.
1. Jeśli masz system 32bit - nie zobaczysz więcej niż 3,22-3,5 GB RAM,
2. Zależy czy kupiłeś te G-Skille w dualu czy jako pojedynczą kość. Jeśli jako pojedynczą - przy dołożeniu jakiejkolwiek innej kości dual się wyłączy,
3. Jeśli masz duala i dołożysz dwa Patrioty, szybsze kości przełączą się w wolniejszy tryb i timingi bezpiecznie zrównoważone między obiema parami.

Dobro
komentarz
komentarz (edytowane)

No więc tak system jaki posiadam do jak na razie xp 64bit, co do G-Skillów kupiłem je w dualu komplet 2x2gb
Wnioskuje z wypowiedzi że jest to bez sensu. W takim razie dziękuję za odpowiedź.

Gość
komentarz
komentarz

Nie do końca.
Masz system 64bit i masz je w dualu - więc dołożenie, jeśli naprawdę potrzebujesz mieć 6GB pamięci, jest realne. Będzie nieco wolniej i prawdopodobnie będziesz miał problem z kręceniem obu par przy fakcie posiadania przez nie różnych parametrów, ale potencjalny zysk objętości pamięci będzie przeważał - z tym że raczej nie w grach a aplikacjach które są w stanie aż tyle RAMu wykorzystać.

Jeśli więc jesteś graczem i chcesz kręcić pamięć - to wtedy faktycznie jest to nieco nieopłacalne. Już lepiej jest sprzedać patrioty i dokupić drugi zestaw G-Skillów, aby mieć 6-8GB przy tych samych kościach i nie rezygnować z OC.

Dobro
komentarz
komentarz

Ok zrozumiałem w czym sęk. Dzięki za taką szybką odpowiedź. Bo zależało mi na tym ponieważ mam zamiar właśnie teraz zrobić "remanent kurzowy" w kompie :)
Trochę mnie przeraża fakt że takie grosze teraz wezmę za te ramy :/ one nawet kurzem nie obeszły bo gdy kompa złożyłem chodziły może z miesiąc :)

Gość
komentarz
komentarz

No niestety ramy mocno staniały.. ja za swoje Geile Ultra dawałem 266zł. Podobne ceny były w 2007 roku za pary 2x1 GB Patriotów i to niebieskich SL a nie LLK. Także znam ból.

Jeśli jednak jest to sprawna pamięć - być może warto ją sobie zostawić? Można będzie w przyszłości sobie za grosze zbudować np. bardzo ekonomiczny, energooszczędny i niemal bezgłośny komputer nocny / do Internetu. Zbudowałem niedawno sobie podobną maszynę na wiekowych częściach, jest tak cicha że można przy niech słuchać nawet cichej muzyki w słuchawkach kompletnie otwartych :).

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.