x-kom hosting

Komunikat "Złe ustawienia" podczas grania

MAtello
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam.
Niedawno miałem znikąd problem z grą Gothic III, otóż na środku ekranu wyskakuje napis "Złe ustawienia", wygląda to tak : Czarne całe tło, w centrum szara ramka a w na niej niebieski napis "Złe ustawienia". Pomyślałem, że to jakiś problem z grą, i skończyłem grę (dodam że wcześniej gra śmigała). Teraz mam to samo z zupełnie inną grą, innej firmy - GTA IV. Dokładnie dziś pojawił się ten sam problem mimo że gra chodziła już na tym komputerze (nawet jak już Gothic nie chodził), i myślę sobie - What the fuck? Co o tym myślicie, co może być tego powodem?

Odświeżam...

raazor90
komentarz
komentarz

A próbowałeś jeszcze raz zainstalować grę?

MAtello
komentarz
komentarz

Tak, obie kilkakrotnie, jednak to nic nie daje.

raazor90
komentarz
komentarz

Spróbuj na nowo wgrać sterowniki, przeskanuj też komputer antywirusem.

MAtello
komentarz
komentarz

Ok, za chwilę zrobię obie te rzeczy, jakby ktoś miał inny pomysł, pisać śmiało ;)

Nic nie dało, inne pomysły? ;/

raazor90
komentarz
komentarz

MOże jakiś wirus? Nic innego nie przychodzi mi do głowy...

erteen
komentarz
komentarz

A nie zmieniałeś ostatnio sterowników do grafiki albo nie uaktualniałeś DirectX-a? Napisz, jaką wersję sterów posiadasz obecnie. No i przede wszystkim - podaj konfigurację sprzętową komputera.

MAtello
komentarz
komentarz (edytowane)

directX-a zmieniałem na tego, który był dodany do gry (9.0c), sterowniki : http://game.amd.com/us-en/drivers_catalyst.aspx?p=xp/radeonx-xp Dodam że mimo napisu "Złe ustawienia" w jednej z gier słyszę dźwięk (gra tak jakby działała tylko bez obrazu) Oto konfiguracja :

[quote][b]System operacyjny [/b] Microsoft Windows XP Home Edition
[b]Dodatek service pack systemu operacyjnego [/b] Dodatek Service Pack 3
[b]DirectX [/b] 4.09.00.0904 (DirectX 9.0c)
[b]Typ procesora [/b] 2x , 2200 MHz
[b]Pamięć fizyczna[/b] 2048 MB
[b]Karta wideo [/b] ATI Radeon HD 2600 PRO (512 MB)[/quote]

[quote][b]Właściwości płyty głównej:[/b]
[b]Producent[/b] Gigabyte Technology Co., Ltd.
[b]Nazwa[/b]GA-MA78GM-UD2H
[b]Wersja[/b] x.x [/quote]

[quote][b]Właściwości procesora:[/b]
[b]Producent[/b] AMD
[b]Wersja [/b] AMD Phenom(tm) 9500 Quad-Core Processor
[b]Częstotliwość zegara zewnętrznego[/b] 200 MHz
[b]Maksymalna częstotliwość taktowania [/b]3000 MHz
[b]Bieżąca częstotliwość taktowania [/b]2200 MHz
[b]Typ[/b]Central Processor
[b]Wartość napięcia[/b] 1.1 V
[b]Oznaczenie gniazda[/b] Socket M2 [/quote]

Odświeżam jakby ktoś miał jakiś pomysł...

.

erteen
komentarz
komentarz (edytowane)

Ok, to stery masz jak najbardziej odpowiednie, to już jedna potencjalna przyczyna z głowy. A starego DirectX-a i stare sterowniki do grafiki przed zmianą odinstalowałeś czy nainstalowałeś jedne na drugie? Bo wina raczej nie leży w sprzęcie, tylko w oprogramowaniu, więc moja sugestia - odinstaluj oba te składniki, DX-a i stery (w Panelu Sterowania), a następnie potraktuj resztki Driver Cleanerem (do ściągnięcia z sieci) i jakimś odkurzaczem do rejestru (może być CCleaner). Następnie przed nowymi sterami do grafy zainstaluj najnowszego DX-a (obecnie v. 9.27.1734) i te stery, które masz teraz. Dla pewności i czystości sumienia możesz też przeinstalować samą grę, usuwając z dysku wszystkie ustawienia (poza zapisami stanu gry). To na początek, zobaczymy co będzie dalej.

MAtello
komentarz
komentarz

Zrobiłem wszystko jak napisałeś - nadal nie działa :/

erteen
komentarz
komentarz

A czy cały czas korzystasz z tego samego monitora? Bo poszperałem trochę w necie w poszukiwaniu rozwiązania Twojego problemu i identyczny komunikat często jest generowany, gdy ktoś zmieni monitor, który fabrycznie jest nieprzystosowany do pracy w jakimś tam trybie, np. przy określonej rozdzielczości czy częstotliwości odświeżania, przy czym problem ten ujawnia się właśnie najczęściej w grach. Może spróbuj gry na innych ustawieniach.

MAtello
komentarz
komentarz (edytowane)

Monita nie zmieniałem, w nim też nic nie grzebałem, ale w GTA to było po prostu tak że gram, wyłączam na chwilę, potem włączam i jest ten komunikat, przez tą godzinkę / dwie tak jakby się coś zepsuło :/ W każdym razie to na pewno nie monitor ani żadne ustawienia w nim.
@Edit
A to mój monitor jakby co
http://www.ppa.pl/artykul-LG.FLATRON.M1721A.monitor.LCD.z.tunerem.TV-1_3_1113.html
Aha i był odstęp od zepsucia GTA do Gothica, to było coś 1-2 miesiące.

erteen
komentarz
komentarz

Spróbuj gry na mniejszej/większej rozdzielczości, częstotliwości odświeżania. Albo naprawimy, albo będziemy wiedzieli, co wykluczyć ;)

  • 4 tygodnie później...
MAtello
komentarz
komentarz (edytowane)

Tylko jest problem, bo ja tej gry w ogóle nie mogę uruchomić, więc nie mam dostępu do jej ustawień.

[b]ODŚWIEŻAM[/b]
Przed chwilą sformatowałem komputer i to też NIC NIE DAŁO, mimo że byłem pewni że problem się rozwiąże, ja już nie wiem... Kiedyś gra chodziła na tym oprogramowaniu i sprzęcie co mam (jeszcze nic nie aktualizowałem ani nic, wgrywałem tylko te płyty które dostałem przy zakupie komputera, na tym oprogramowaniu gra kiedyś DZIAŁAŁA bez problemów :/ Co jest w takim razie, skoro nawet format nie pomógł?

Jeszcze jedno, za zgodność z pixel shader odpowiadają stery czy sama grafa?

Gość
komentarz
komentarz

No cóż, w koncu to Windows. Jesli problem nadal występuje, to proponuję reinstalację całego systemu - wtedy wszystko powinno być juz dobrze. Jesli i to nie pomoże to już chyba musi to byc wina sprzętu.

MAtello
komentarz
komentarz

Już zrobiłem przeinstalowanie całego systemu, ale na innym forum dowiedziałem się, że to nie jest sygnał wysyłany z komputera, tylko z monitora, gdyż jak chciałbym zrobić zdjęcie temu ustrojstwu, to na zdjęciu była normalnie gra...

Odświeżam.

Odświeżam

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.