x-kom hosting

Dlaczego gry nie wykorzystuja więcej ramu?

Verbel
utworzono
utworzono

Yo.

Otóż ostatnio postanowiłem zobaczyć,co może być przyczyną zacinania się u mnie niektórych gier.
Więc tak :

-Gdy w nic niegram komputer używa ok. 500ram z 2047 - czyli ok.
Gdy ściągnąłem wczoraj demo Risena - postanowiłem zobaczyć ile ram zużyje..a tu co?Gra zużywa niecałe 450ramu - a wymagania zalecane dla gry są 2GB ramu,więc czemu gra wykorzystuje tylko marne 450?

Da się jakoś ustawić,aby gry brały więcej ramu?Tyle,ile potrzebują do płynnego działania?;x

snip91
komentarz
komentarz

Zapewne tyle potrzebuje. Podaj specyfikację komputera, będzie łatwiej.

Verbel
komentarz
komentarz

-2GB ram
-Geforce 9500GT 1024mb
-AMD Athlon64 X2 dual core processor 3800+ 2.01ghz

Tyle potrzebuje?Napewno te większe gry wymagaja więcej,podczas gdy u mnie wykorzystują tylko trochę.

  • Dobra wypowiedź 1
jason182
komentarz
komentarz

A w jakiej grasz rozdizelczosci ? Ta karta graficzna nie nalezy do najszybszych i byc moze rozdzielczosc ja zamula. Grasz z wlaczonym AA ?

mateusz991
komentarz
komentarz (edytowane)

[quote name='Verbel' date='18 grudzień 2009 - 17:02 ' timestamp='1261152162' post='924682']
Tyle potrzebuje?Napewno te większe gry wymagaja więcej,podczas gdy u mnie wykorzystują tylko trochę.
[/quote]

Dajmy na ten przykład stoisz sobie postacią w ciemnym zaułku gdzie jesteś Ty i tylko i wyłącznie Ty to gra zżera 50MB RAM
A na ten drugi przykład stoisz sobie w pełni zaludnionej okolicy gdzie na ekranie masz x-postaci na raz - gra zżera 2GB RAM...
To że wymagania ma 2GB nie znaczy, że na starcie zżera 2GB :P

Propos... Możesz sobie poeksperymentować jak napisał Pan UP z opcjami karty, jeżeli nie zależy Ci na grafice ;>
a GeForce ma dość dużo opcji do wyboru :P

snip91
komentarz
komentarz

Powiedzmy szczerze - GF 9500GT nie da Ci kosmicznych osiągów w grach, bo ta karta nie należy do najlepszych ;) Zapewne zamulanie to jej wina.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.