x-kom hosting

Karta graficzna - problem ze sterownikami i wyświetlaniem się bluescreena

Pipot
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam.
Jako jestem tu nowy to przydało by się przywitać - wiec witam :)
Mam do zgromadzonych tutaj ludzi wielką prośbę, mianowicie zwariowała mi karta graficzna, nie chce przyjąć sterowników :/

Ale zacznijmy od początku, komputer działał normalnie, jednak parę dni temu kiedy po uruchomieniu komputera, chciałem sobie pograć, zauważyłem w grze komputerowej błąd tekstur, albo to że ekran stawał się czarny. Dziwne to dla mnie było, ponieważ ta sama gra działała wczoraj bez zarzutów. Postanowiłem jednak zainstalować nowe sterowniki i wgrać na nowo directx'a. Tak jak pomyślałem tak też zrobiłem. Ściągnąłem ze strony producenta najnowsze sterowniki, directx'a też najnowszego pobrałem. Odinstalowałem stare sterowniki, chcę wgrać nowe a tu ZONK - na początku instalacji sterowników słychać takie charakterystyczne PUF (podobne do dźwięku wyłączanego komputera) po czym widać przez sekundę bluescreena, i komputer się resetuje. Próbowałem zainstalować inną wersje sterowników (starsze) w tym przypadku one się zainstalowały, ale przy ładowaniu windowsa wywala bluescreena i musiałem usunąć sterowniki przez tryb awaryjny. Myśląc że to jakiś złośliwy wirus postanowiłem w końcu sformatować komputer - jednak na świeżo zainstalowanym komputerze, dzieje się tak samo jak wcześniej.

Czy ktoś zna rozwiązanie mojego problemu?

Mój komputer to:
OS: Windows XP
Procesor: INTEL Core 2 Duo E4300
Płyta główna: Asus P5PL2-E
Karta graficzna: ATI RADEON 2900XT

Pozdrawiam
Pipot

Gość
komentarz
komentarz

Pierwsze moje pytanie: jaki posiadasz zasilacz?
Drugie - czy przy BSOD'dzie tworzony jest plik minidump?

BTW: Witamy :).

Pipot
komentarz
komentarz

1. Logic 350W - wiem że ma mało mocy jak na taki zestaw, ale nie sprawiał do tej pory kłopotów.
2. Plik ten powinien być w folderze C:/Windows/minidump? Jeśli tak to go tam nie ma, spróbuje zainstalować sterowniki jeszcze raz, może wtedy sie pojawi.

Gość
komentarz
komentarz

1. Wydaje mi się więc że powinieneś przeczytać to:
http://www.techfanatyk.net/zmien-zasilacz-przezornosc-czy-psychoza/

2. Co do plików minidump, muszą zostać utworzone, dlatego trzeba wyłączyć autorestart http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=68409 i czekać aż zostanie on stworzony (na ekranie pojawia się postęp w %).

Pipot
komentarz
komentarz (edytowane)

1. Zagrożenie płynące z kiepskiego zasilacza znam, ale to niestety nie ja decyduje o tym, ale mój portfel. Tak na marginesie kolega miał Codegena, z którego korzystał 7 lat i pewnie korzystał by dalej gdyby nie fakt że wyrobił się wiatrak od chłodzenia przez co nieźle hałasuje.

2. Dzięki za rade, zaraz spróbuje wywołać bluescreena.

EDIT: Jako ze pliku tego nie chce mi zrzucić, musiałem przepisać na karteczkę.

[quote]STOP: c000021a {B
0xc00 00005
(0x7c9106c3 0x006eda18)[/quote]

Z powodu podejrzeń o wadę mojego zasilacza daje napięcie pokazane przez program EVEREST

[quote]
Pole Wartość
Właściwości czujnika
Typ czujnika Winbond W83647HF (ISA 290h)

Temperatury
Płyta główna 33 °C (91 °F)
Procesor 38 °C (100 °F)
Aux 45 °C (113 °F)
WDC WD2500YS-01SHB1 31 °C (88 °F)

Wentylatory
Procesor 1929 RPM

Wartości napięć
Napięcie rdzenia procesora 1.06 V
Aux 3.63 V
+3.3 V 3.12 V
+5 V 5.24 V
+12 V 12.04 V
-12 V 0.80 V
-5 V 1.89 V
+5 V podczas wstrzymania pracy 4.73 V
VBAT baterii CMOS 3.12 V
Debug Info F FF AF FF
Debug Info T 33 38 45
Debug Info V 9E E3 C3 C3 C6 BF BF (03)[/quote]

Gość
komentarz
komentarz

Ja swojego miałem dwa lata a zdanie mam takie jakie przedstawiłem w artykule ;).

[quote]Z powodu podejrzeń o wadę mojego zasilacza daje napięcie pokazane przez program EVEREST[/quote]

Napięcia mierzone programowo nie mają prawa być miarodajne. Trzeba dokonać pomiarów miernikiem lub, co jest najprostszą metodą i jednocześnie najbardziej skuteczną, pożyczyć od kogoś dobry markowy zasilacz i sprawdzić czy problem występuje.

Pipot
komentarz
komentarz

Niestety, miernika nikt z znajomych nie ma.
Spróbuje pożyczyć od znajomego zasilacz i zobaczyć co się stanie.

Pożyczyłem zasilacz, no i niestety nie pomogło.

Gość
komentarz
komentarz

Zasilacz i tak niestety będzie trzeba wymienić, chociażby profilaktycznie i wierz mi że nie będzie to wywalanie pieniędzy w błoto.

Co do problemu - a powiedz Ty mi mój drogi czy próbowałeś innych sterowników? Starszych? Spróbuj ściągnąć sobie np. Catale 8.6, na swojej 3850 mam właśnie te sterowniki i nie mam z nimi żadnych problemów.

Pipot
komentarz
komentarz (edytowane)

Tak jak pisałem w pierwszym poście próbowałem zainstalować starsze sterowniki.
Ale zainstalowałem jeszcze raz te co podałeś. Zainstalowały się ale tuz po uruchomieniu się Windowsa, pulpit się zawiesił i wywaliło bluescreena.

[quote]
stop 0x000000E (0x88D3A948 0x896E8B38 0xF78B6CBC 0x00000001)
[/quote]

Może update biosu karty graficznej pomoże? Albo może jest fizycznie zepsuta?

EDIT: Teraz nawet po odinstalowaniu tych sterowników, jak włącza się komputer to albo pulpit się zawiesza albo komputer przestaje wysyłać sygnał do karty.

W dodatku zauważyłem jeszcze jedna rzecz, która wcześniej mi się nie rzuciła w oczy - mianowicie kiedy jest ekran ładowania się Windowsa pojawiły się na nim dziwne czarne poziome linie.

EDIT 2: Teraz włączyl sie normalnie - czyżby jednorazowy incydent?

Gość
komentarz
komentarz

[quote]W dodatku zauważyłem jeszcze jedna rzecz, która wcześniej mi się nie rzuciła w oczy - mianowicie kiedy jest ekran ładowania się Windowsa pojawiły się na nim dziwne czarne poziome linie.

EDIT 2: Teraz włączyl sie normalnie - czyżby jednorazowy incydent? [/quote]

Ten incydent jest niepokojący - może wskazywać nawet na uszkodzenie karty graficznej. Sugerowałbym sprawdzenie jej na innym komputerze, dzięki temu będzie można wyklarować nieco sytuację która robi się, nie ukrywam, nieciekawa.

soke
komentarz
komentarz

Podpis problemu:
Nazwa zdarzenia problemu: BlueScreen
Wersja systemu operacyjnego: 6.1.7600.2.0.0.768.3
Identyfikator ustawień regionalnych: 1045

Dodatkowe informacje o problemie:
BCCode: 116
BCP1: 86F46008
BCP2: 9124A4E0
BCP3: 00000000
BCP4: 00000002
OS Version: 6_1_7600
Service Pack: 0_0
Product: 768_1

Pliki pomagające opisać problem:
C:\Windows\Minidump\122009-23992-01.dmp
C:\Users\Soke\AppData\Local\Temp\WER-36535-0.sysdata.xml

Przeczytaj w trybie online nasze zasady zachowania poufności informacji:
http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=104288&clcid=0x0415

Jeśli zasady zachowania poufności informacji w trybie online nie są dostępne, przeczytaj nasze zasady zachowania poufności informacji w trybie offline:
C:\Windows\system32\pl-PL\erofflps.txt


Witam
Oto komuinikat który mi się wyświetla po blue screenie!jestem naprawde laikiem... i nie wiem co zrobic sterowniki? co tu można? w czym problem?
potrzebuje fachowej,takiej krok po kroku pomocy

wystepuje podczas restartu kompa restart i blue screen albo wyłączam komputer,włączam ponownie i bs znów,zacina się dziwnie monitor nie reaguje.w czym moze byc problem?
mam windows 7
i nowy komputer..

dzieki za pomoc z góry.:) siedze do pozna i mysle..

Gość
komentarz
komentarz

[quote]C:\Windows\Minidump\122009-23992-01.dmp[/quote]

No to teraz: http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=16074

soke
komentarz
komentarz

Zrobiłem wszystko ok, ale na plikach windows--> minidump mam kłodkę i ze nie mam uprawnien do uzycia tego pliku co teraz mam zrobic???

[color="#FF0000"]// Założyć sobie łaskawco WŁASNY temat.
// EvilKillaruna.[/color]

Pipot
komentarz
komentarz

EvilKillaruna niestety problem został na stałe :/ Włączyłem dzisiaj komputer i po załadowaniu się Windowsa widać pulpit z takimi kreskami czarnymi i komputer się zawiesza. Obecnie siedzę na trybie awaryjnym, no i spróbuje podłączyć kartę u jakiegoś znajomego, ale nie wiem czy mi się uda zrobić to dzisiaj.

Gość
komentarz
komentarz

Prawdopodobnie poszła karta, akurat niefortunnie się złożyło że w chwili kiedy przeinstalowywałes sterowniki.
No ale sprawdź - zobaczymy co się będzie działo.

Pipot
komentarz
komentarz

No i jednak karta jest zepsuta, podłączyłem u kolegi i tam też są takie same objawy jak u mnie.
Na szczęście mam jeszcze 6 miesięcy gwarancji (niech będzie błogosławiony ten kto wymyślił trzy letnie gwarancje) i tuż po nowym roku wyśle im ją do serwisu :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.