x-kom hosting

Płytka Gigabyte GA-P35-DS3L, a ram OCZ ddr2

muchomorek
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam. Mam strasznie uciążliwy problem. Nie mam pojęcia jak ustawić 2kostki po 1gb (800MHz) firmy OCZ w biosie. Posiadam kartę gigabyte ga-p35-ds3l. Problem polega na tym, iż komputer resetuje się kiedy używam obu kości w tym samym czasie. Początkowo myślałem że to wina oprogramowania, więc format itp. Nic nie dało... Następnie dokupienie nowych wiatraczków, aby utrzymać niską temp, a nawet odsunięcie komputera od grzejnika znajdującego się ok. 2m dalej. Dalej nic... Mówiono mi o wadliwych kościach, ale każda z nich działa normalnie, tyle tylko że muszą być używane samodzielnie (sprawdzałem też różne sloty i kolejność).

Komputer chodził na dwóch kościach od wczorajszego poranka, aż do dzisiejszego wieczora non stop bez żadnych problemów. Pierwszy reset zobaczyłem kiedy odpaliłem Warhammera na pełnych detalach.

Wszystko było składane, aczkolwiek zapewniono mnie, iż każda część jest kompatybilna z resztą... Tylko ten nieszczęsny ram...
Tak więc prosiłbym o jakieś sensowne ustawienia i wytłumaczenie co i jak. Sprawdzałem w googlach i jest kilka tutów, aczkolwiek bios mojej płytki wygląda zupełnie inaczej niż ten na screenshotach w znalezionych instrukcjach.

PS. Nie jest też to również wina zasilacza, bo ten jest firmowy i posiada jeszcze spory zapas mocy ^^.

snip91
komentarz
komentarz

Skoro BIOS wg Ciebie wygląda inaczej, to wciśnij ctrl + F1. Odblokuje Ci to dodatkowe opcje w BIOS'ie i zapewne wtedy już będzie pasował do tych w necie ;)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.