x-kom hosting

Błąd sterowników ekranu

Rhilla
utworzono
utworzono

Więc, za wstępie pragnę Wam powiedzieć, że moja wi8edza na temat komputerów mieści się w łyżeczce do herbaty i proszę Was o dużą wyrozumiałość, ponadto, jeśli będziecie podsuwać mi jakieś rozwiązania, które mogą w mniejszym lub większym stopniu "zepsuć" komputer, sama ich nie naprawię. Przejdźmy do sedna.
Kiedyś, jeszcze w zamierzchłych czasach, mogłam grać grę pt. "Wiedźmin"; niestety, teraz po ponownym zainstalowaniu visty przez ludzi z serwisu (vobis, bo była usterka), wspomniana wcześniej gra nie funkcjonuje. Po załączeniu po jakimś czasie wyłącza się ona, a raczej zawiesza, ekran robi się czarny po czym po kolejnym odstępie czasu załącza się pionownie i tak w kółko, Dzieje się to notorycznie co chwilę (czyli wyłącza - załącza). Wchodzę do menadżera i widzę, jak na pulpicie w prawym dolny rogu (wiecie ten pasek taki), ukazuje się komunikat, że sterownik ekranu przestał działać, ale odzyskał sprawność. Wiedźmin to dośc wymagająca gra i inne typu: Harry potter chodzą normalnie, czyli te mniej wymagające, ale sprzęt jest ten sam i wczesniej gra działała teraz nie.
Podaję parametry komputera:
[b]Procek: Intel(R) Core(TM)2 Quad CPU Q9450 (4CPUs) 2,67 GHZ
RAM: 2 GB
Vista 32 bitowy
Nvidia GeForce 8800 GT[/b]

Jak widziecie jestem osobą kompeltnie nieznającą się na rzeczy, więc... ; p

balon
komentarz
komentarz

Ja miałem tez problem ze sterownikiem obrazu tylko, ze to było na laptopie i tez napisałem na forum (gościu, który robił system miał własne forum i tak można było zgłaszać wszelkie problemy) wiec ktoś na tym forum mi odpisał, ze miałem ponownie zainstalować stery od grafiki i monitora. Ale ja znalazłem w necie inny system zmodyfikowany i teraz już nie robi, wiec myślę, ze wina leży po stronie systemu.

Rhilla
komentarz
komentarz

Odświeżam, przy czym chcę dodać, że po długich mozolnych godzinach szukania odpowiedzi w necie znalazłam paręnaście podobnych spraw, gdzie przyczyną problemu była któraś z aktualizacji. Odinstalowałam ją, ale błąd cięgle ten sam.

Uchwyciłam ss błędu:

[img]http://img13.imageshack.us/img13/4255/blady.jpg[/img]

webber
komentarz
komentarz

 [quote name='Rhilla' date='17 grudzień 2009 - 20:06 ' timestamp='1261076816' post='924237']po ponownym zainstalowaniu visty przez ludzi z serwisu (vobis, bo była usterka), wspomniana wcześniej gra nie funkcjonuje. 
[/quote]Został przeinstalowany sam system czy gra także? Jeżeli gra pochodzi jeszcze z poprzedniej instalacji systemu to warto przeinstalować i ją.

erteen
komentarz
komentarz

A jeśli pomoże rada od webbera, to w przyszłości łatki instaluj kolejno i po każdej sprawdzaj, czy gra będzie działała. Tym samym unikniesz sytuacji, w której aktualizacja wniesie do gry więcej szkód, niż pożytku.

Rhilla
komentarz
komentarz

Gra także. Wcześniej problem nie występował, instalowałam na nowo sterowniki, czyste a problem ciągle ten sam. Zauważyłam, że z każdym uruchomieniem gry, "Zamrożenie" ekranu się opóźnia.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.