x-kom hosting

A-Data 2x1GB 1066 nie działa z częstotliwością 1066 MHz

malina35
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam
posiadam pamięć A-Data 2x1 GB 1066
mój problem polega na tym iż te pamięci powinny chodzić bez problemu na 1066 ale niestety tak nie jest
gdy gram sobie w obojętnie w jaką grę czy to będzie COD4 czy nawet Far Cry 1 to po pewnym czasie komp zacina się i nie mogę nic zrobić tylko i wyłącznie reset
problem znika gdy w biosie zmienię szybkość pamięci na 800 MHZ wtedy problem znika
co może być przyczyną mojego problemu?

jason182
komentarz
komentarz

Problemem moze byc plyta glowna ktora nie wyrabia.

Na jakim napieciu sa pamieci ustawione ? Sprawdz na pamieciach jakie jest zalecane napiecie dla nich.

Na stronie gigabyte jest podane ze plyta obsluguje 1066mhz wiec obstawiam ze masz ustawione za niskie napiecie na pamieciach

malina35
komentarz
komentarz

napięcie na jakim powinny chodzić to 2,1 do 2,3 V
ja ustawiałem na 2,2 i 2,3 i to i tak nic nie pomogło

jason182
komentarz
komentarz

Jesli je niedawno kupiles to mozesz je oddac jako niezgodne z opisem bo nie dzialaja na 1066Mhz.

A sprawdz jescze jakie masz ustawione timingi a jakie sa standardowe dla Twoich pamieci.

malina35
komentarz
komentarz

timingi jakie powinny być to 5-5-5-15
ja ustawiłem na 4-4-4-12

jason182
komentarz
komentarz

To zmien na 5-5-5-15 lub nawet te ostatnia na 18. I wtedy ustaw na 1066.

Chociaz mysle ze wieksza wydajnosc bedzie jesli ustawisz 900Mhz i timingi 4-4-4-12.

Ale to wszystko musisz sam sprawdzic i znalezc zloty srodek.

Sprobuj najpierw to co napisalem na poczatku tego postu.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.