x-kom hosting

Brak ntldr-toshiba satelite.proszę o pomoc

radek1305
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam wszystkich.
To mój pierwszy post na forum wiec proszę o wyrozumiałość... :)

Jestem posiadaczem notebooka toshiba satelite a100.
Kilka dni temu pojawiły się na nim wirusy,odpaliłem skanowanie avast i pousuwałem wszystkie zainfekowane pliki.
Po restarcie komputer nie uruchamiał się już,wyskakiwał ekran błędu stop i nie można było wystartować konsoli odzyskiwania.
Odpiąłem z niego twardy dysk i podłączyłem do komputera stacjonarnego,sformatowałem,zainstalowałem windowsa(wersja dołączana do notebooka) i po podłączeniu do notebooka po wyświetleniu biosu ekran stawał się czarny z migającą spacją ale nic nie można było na nim napisać.
Sformatowałem ponownie dysk na komputerze stacjonarnym,w biosie ładowanie ustawiłem na cd a następnie podłączyłem go do laptopa.
Po biosie pokazuje się napis: brak pliku NTLDR wciśnij ctr.alt.del i instalacja windowsa nie następuje,ale gdy próbuje cokolwiek napisać na klawiaturze słyszę tylko dżwięk błędu.
Gdy wyjmuję dysk hdd i uruchamiam laptopa,ładowanie ustawione tak jak poprzednio z cd to następuje rozpakowywanie plików...
Zmagam się z tym problemem od trzech dni i przeczytałem już chyba wszystkie fora i nic.
Z włożonym dyskiem hdd od razu pojawia się napis o braku ntldr,ale przeczytałem gdzieś na forum że możliwa jest sytuacja w której po ekranie biosu gdy boot ustawiony jest na cd nie pojawia się napis aby uruchomić odzyskiwanie systemu tylko samemu trzeba naciskać cokolwiek na klw. u mnie to nie działa9pojawia się dziwięk beep i z tąd moje pytanie czy możliwe jest aby klawiatura w moim laptopie działała w biosie a pózniej nie?i przez to nie mogę wywołać konsoli odzyskiwania?niestety nie mam klawiatury usb aby to sprawdzić.. :(

I jeszcze tak dla wyjaśnienia:
boot w biosie ustawiony prawidłowo,
reset biosu niemożliwy ponieważ bateria jest przylutowana,
notebook nie ma stacji dyskietek,
płyta z windowsem sprawna na 100% i oryginalna
twardy dysk działa na innym kompie,
notebook uruchamia boot cd bez twardego dysku,
nie mam opcji podłączenia innego dysku do laptopa

Bardzo proszę o odpowiedz i ewentualną pomoc.

Micklbn
komentarz
komentarz

ja miałem taki sam problem kilka lat temu,niestety nie pamietam dokładnie jak to zrobiłem ale napewno podłączyłem dysk pod inny komputer i przekopiowałem jakis plik mozliwe ze ntldr na moj dysk do windowsa i odpalilem moj dysk sorry ze tak niedokladnie ale to juz ze 4 lata temu moze wiecej bylo;/gdzies na necie przeczytalem o tym jaki plik i gdzie skopiowac pod awaryjnym, poczytaj o tym.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.