x-kom hosting

Jakie sluchawki ?

Marshallo
komentarz
komentarz

A ty te 485 wygrzewales? jezeli tak to 24h ?

zarowaaa
komentarz
komentarz (edytowane)

Takie słuchawki wygrzewa się minimum 80-100h.

Edytowane przez Zarowaaa
  • Dobra wypowiedź 1
Marshallo
komentarz
komentarz

Mam zostawic na 5 dni sluchawki ?

Gość
komentarz
komentarz

No tak, albo i na dłużej.

  • Dobra wypowiedź 1
Marshallo
komentarz
komentarz

Hmm.. No ale xD hmm.. kupie sluchawki xD i zamiast sluchac beda lezaly na polce podpiete do wiezy ? xD

Gość
komentarz
komentarz

No jak ci sie zachce to założysz... :P

  • Dobra wypowiedź 1
Marshallo
komentarz
komentarz

Hah xD A zeby sie wygrzaly to musza byc non stop podlczone czy np noca tylko ?

Gość
komentarz
komentarz

[quote]"Wygrzewanie" słuchawek
Inną sprawą jest pojęcie tzw. wygrzewania słuchawek. O ile istnieją różne teorie na ten temat, faktem jest że słuchawki wyciągnięte wprost z pudełka będą grały inaczej niż te same ale po tygodniu częstego używania. Dzieje się tak ze względu na dwie rzeczy: przyzwyczajenie się naszego mózgu do określonego brzmienia przekazywanego do ośrodka słuchu oraz zmiana charakterystyki pracy przetworników zawartych w słuchawkach pod wpływem znalezienia się w warunkach użytkowych tj. będąc napędzanymi przez urządzenie źródłowe określonej mocy. Jeśli zakupione słuchawki grają "dziwnie", nie należy się martwić a dać im się porządnie rozruszać (czyli mówiąc po ludzku - podpiąć je pod źródło dźwięku i zacząć odtwarzać jakąś muzykę). Zazwyczaj proces ten trwa ok. 80-100h i przez ten czas dane słuchawki potrafią nawet kilkukrotnie zmienić swoją charakterystykę brzmieniową. Dopiero po upływie tego czasu można rzetelnie podejść do oceniania zakupionego przez nas produktu. Należy jednak pamiętać że różne modele różnie ją zmieniają, tak samo czas potrzebny na dogrzanie może być różny, w przypadku bardzo drogich słuchawek audiofilskich (np. AKG K701) może dochodzić nawet do 300-600h.
[/quote]

Marshallo
komentarz
komentarz

No dobra, ale te 80-100h to jest ciaglej pracy sluchawek ?

Gość
komentarz
komentarz

Tak.

W praktyce wystarczy ich używać po prostu tak jak normalnie, same nabiorą z czasem barwy. Moje K240 były celowo tak wygrzewane aby badać zmienność charakterystyki brzmienia i właściwości przetworników z biegiem czasu. Na walorach zyskały i ustabilizowały się w zasadzie po miesiącu.

tobix12
komentarz
komentarz

Co myślicie o słuchawkach Creative Fatal1ty HS-1000 USB Gaming Headset ?

[color="#FF0000"]// A może tak załóż własny temat?
// EvilKillaruna.[/color]

zarowaaa
komentarz
komentarz

[quote name='aKuKu!' date='21 grudzień 2009 - 19:09 ' timestamp='1261418959' post='926860']
Co myślicie o słuchawkach Creative Fatal1ty HS-1000 USB Gaming Headset ?
[/quote]

Zapraszam do wątku o Polecanych słuchawkach, tam dowiesz się wszystkiego o produktach dla "Progejmerów".

Marshallo
komentarz
komentarz

[quote name='aKuKu!' date='21 grudzień 2009 - 19:09 ' timestamp='1261418959' post='926860']
Co myślicie o słuchawkach Creative Fatal1ty HS-1000 USB Gaming Headset ?

[color="#FF0000"]// A może tak załóż własny temat?
// EvilKillaruna.[/color]
[/quote]

Hmm.. Ja mam teraz HS-800 (roznica jest taka iz 1000 sa na USB a moje nie, sa dobre, dobre pozycjonowanie jak na swoja cene, lecz troch sie zlewaja dzwieki )

@Evil..
Hmm.. No dobra a jest jakis program dzieki ktoremu mozna sprawdzac sluchawki ? tzn. no wiesz o co chodzi.. xD
No bo tak naprawde to dla zwyklego czlowieka z drewnianym uchiem to nie zauwazy sie roznicy po miesiacu..

zarowaaa
komentarz
komentarz

Program do sprawdzania słuchawek? Chodzi ci o brzmienie, jakie pasmo są w stanie przetworzyć czy (...)? Bo nie wiadomo za bardzo o co Ci chodzi ;)

Gość
komentarz
komentarz

[quote]tzn. no wiesz o co chodzi.. xD[/quote]

Szczerze? Nie mam zielonego pojęcia o co Ci chodzi.

Marshallo
komentarz
komentarz

No taki program ktory wyswietli np. w liczbie jakie jest brzmienie zeby mozna bylo porownac jak sa juz wygrzane.. Nie wiem czy takie cos wogole istnieje.. No ale dobra ;]

zarowaaa
komentarz
komentarz (edytowane)

Chyba żartujesz?...(mam nadzieję).
Coś takiego nie istnieje :)

Edytowane przez Zarowaaa
Rudi
komentarz
komentarz (edytowane)

Przecież piszą Ci , że muszą się wygrzewać xx od do xxx godzin .Więc jak chcesz być dokładny co do minuty to podłącz to , ustaw sobie np. na komórce żeby zadzwoniło po xx-xxx godzinach . I będziesz miał pewność , że zrobiłeś to (czasowo ) jak należy .

Edytowane przez Rudi
Gość
komentarz
komentarz

Z tym że tutaj nie ma nawet czegoś takiego jak "bycie dokładnym". To są jedynie rzeczy podane orientacyjnie - dla różnych słuchawek może to być naprawdę różny okres - czasami jest to ledwie ledwie kilka godzin, tymczasem dla niektórych złapanie odpowiedniej nuty to kwestia przynajmniej miesiąca intensywnego używania.
Tak samo określanie lepszości i gorszości słuchawek za pomocą cyfr i wykresów to jakaś pomyłka .. albo prowokacja.

Marshallo
komentarz
komentarz (edytowane)

Hmm.. Sennheiser HD 515 GAME beda lepsze od 485 ? A moze 555 ?

Edytowane przez Marshallo
Gość
komentarz
komentarz

Nie jestem "chłopcem z branży Audio", http://forum.pclab.pl/t543593.html

Marshallo
komentarz
komentarz (edytowane)

A z kad wiesz iz chodzilo mi o ciebie ? Jelezi w jakis sposob cie urazilem to sory.

Edytowane przez Marshallo
Gość
komentarz
komentarz

*skąd, *Ciebie, *Cię. Pamiętaj że nie wiesz kto siedzi po drugiej stronie, choć ja to szczegół - bardziej chodziło mi o inne osoby które starały Ci się pomóc.

Przede wszystkim, nie wiem czy wiesz ale PCLab to kolebka HD555, te słuchawki są tam wciskane na siłę w co drugim temacie. Jeśli nie interesuje Cię fakt że nie będą rozwijały swoich możliwości w 100% to możesz się nad nimi zastanawiać. A to czy są otwarte czy zamknięte - jest podane od samego początku w Polecanych.
O 515 nie mam zbyt pochlebnego zdania. A wersje GAME poza tym są nieopłacalne, bo cena jest wyższa a różnią się tylko wizualnie.

Marshallo
komentarz
komentarz (edytowane)

HD555 - 299zl
HD515 GAME - 299zl
HD485 - 269zl

No wlasnie pamietalem ze te 555 byly podpisane ze wymagaja wzmacniacza dlatego napisalem tamtemu uzytkownikowi ze nie mam wzmacniacza a on ze nie trzeba... -.-

Hmm.. Przed chwila znalazlem taki komentarz na zagranicznym sklepie gdzie ktos sie wypowiadal ze do gier to beda lepesze te 515 game (maja lepszy bas i .. ) O znalazlem w histori ;]

"HD555 better midrange. The freq. response curve is more flat than the HD515, but still not flat.

The HD515 has superior BASS, or better low freq. response, but the midrange is not as smooth as the HD555.

If you plan to use it for gaming and movie, and listening to music with a lot of bass, the HD515 is a better choice. The bass on the HD515 is superb, and is much better than the bass on the HD555.

If you want to listen to a wide range of music, then the HD555 is a better choice, but you may have to increase the bass with the equalizer to make up for the lower bass."

(źródło http://209.85.229.132/search?q=cache:W4Kda5SUfSsJ:forum.ncix.com/forums/index.php%3Fmode%3Dshowthread%26msg_id%3D1184779%26threadid%3D1184779%26forum%3D100%26product_id%3D20849%26msgcount%3D9%26overclockid%3D0+HD515+G4me+vs+HD555&cd=6&hl=pl&ct=clnk&gl=pl )

Edytowane przez Marshallo
Gość
komentarz
komentarz

I w tym momencie cieszę się niezmiernie z faktu że nie czytam byle jakich opinii na necie. Zauważ że zdanie:

[quote]but you may have to increase the bass with the equalizer to make up for the lower bass[/quote]

wskazuje na to że osoba to pisząca nie podłączała ich pod mocniejsze źródło. To jest właśnie jedno z objaw braku wzmocnienia które te słuchawki lubią w tym względzie. Dziękuję, postoję.
O czytaniu opinii na necie jest osobny ustęp w Polecanych i fragment artykułu na Techfanatyku:

[quote][b]Wyczytałem że..[/b]
Popularna kwestia. Przede wszystkim - opinia opinii nierówna. W przypadku opisów na ceneo i sklepach internetowych, nigdy nie wiadomo kto siedzi po drugiej stronie, czy to co pisze jest prawdą, jakie są jego wcześniejsze doświadczenia, na jakiej podstawie wreszcie daną opinię wystawia.

Przypomina mi się tu recenzja słuchawek Ultrasone HFI 780 jaką czytałem na pewnym forum jakiś czas temu, a przynajmniej próbowałem przeczytać. Mianowicie autor wystawił tym słuchawkom maksymalną ocenę za jakość dźwięku, podczas gdy … ani nie były one wygrzane należycie, ani nie posiadał odpowiedniego ku nim źródła, czy wreszcie - jakiegokolwiek wzmocnienia. Jakim więc prawem można im wystawić ocenę 10/10 - szczerze nie wiem. Jedno jest jednak pewne, nie jest to w choćby minimalnym stopniu wartościowy opis. Wprowadzać może on potencjalnych użytkowników tych słuchawek bardziej w błąd niż dostarczać im wartościowe informacje o brzmieniu tego modelu.
Dopiero po oburzeniu w komentarzach do recenzji jakie przejawiło kilku użytkowników, autor przyznał że jest to recenzja tymczasowa - ciekawe czy powiedziałby to gdyby nie zwrócono na to uwagi? Jednocześnie nasuwa się pytanie: skoro te słuchawki, jak sam autor pisze, zostały wykorzystane w momencie pisania recenzji w jedynie 10%, to jaki w ogóle był sens jej publikacji na takim etapie? Żaden.

Jest to myślę najlepszy przykład tego co może się kryć po drugiej stronie. Zerowa wiarygodność. Dlatego też zamiast czytać opinie o danych słuchawkach po ceneo, sklepach czy też po forach na których opisuje się je bardzo amatorsko i z perspektywy euforii z faktu nabycia drogich słuchawek, o wiele bezpieczniej jest zapytać się osób które w kategorii zagadnień audio pobyły już nieco czasu, tym bardziej jeśli dany model posiadają i są w stanie realnie i dokładnie opisać swoje wrażenia.[/quote]

Source: http://www.techfanatyk.net/felieton-jak-samemu-wybrac-sluchawki/

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.