x-kom hosting

Jakie sluchawki ?

Marshallo
komentarz
komentarz

Hmm.. Mialem stycznosc z Razer Charchariasami i powiem ci ze dobrze graly ;] jak dla mnie, slychac bylo konkretnie gdzie ktos biegnie i wogole, takie rzeczy sa wazne w grach, sadzac po tym co proponujesz jestes audiofilem wiec polecasz mi sprzet jak najbardziej w tym kierunku.

frankey
komentarz
komentarz

może się niepotrzebnie wcinam, ale ja osobiście do gier używam słuchawek SteelSeries Syberia White i nie narzekam na nie. Bardzo fajnie grają :D

  • Dobra wypowiedź 1
Gość
komentarz
komentarz

[quote]Bardzo fajnie grają[/quote]
Mnie odrzucało. I nie tylko mnie.


[b]Marshallo[/b], nie tylko. Zauważ że staram się być jak najbardziej elastyczny, nie tylko na forum ale i podczas pisania recenzji, mimo że HD485 wydają się być sprzętem muzycznym, ich pozycjonowanie i ogólna wysoka jakość dźwięku tworzą 1000-kroć wartościowszą kombinację niż słuchawki które tu były podawane z typu "for gamers". Maku jest posiadaczem Gamera i HD485, może powiedzieć Ci o nich najwięcej.
Pamiętaj też że to Ty dysponujesz pieniędzmi w tym wątku, nie ja. Wybierasz produkt który Tobie będzie służył i się podobał.

Maku
komentarz
komentarz (edytowane)

Napisze Ci prostym jezykiem.Kiedy tez sie przejechalem bo wierzylem w te "gamerskie" marki i ich sprzet.Klocilem sie wrecz Evilkillaruna ze sluchawki do gier beda lepsze w grach niz te do muzyki.Niestety stracilem 400 zl na 5hv2 usb.Po miesiacu przeprosilem i zapytalem ponownie.Padlo na HD485 i gamera.Tej kombinacji za nic nie oddam.Najlepsze jest uczucie jak odchodze od dlugiego kilku godzinnego treningu countera strike i odpoczywam przy muzyce.Tam sluchawki rowniez sprawuja sie idealnie. 5hv2 nawet nie bede do nich porownywal bo to za niska polka.Mialem stycznosc z bardzo duza iloscia kart i sluchawek.Od creative fatality poprzez razey roccatty steelseriesy az po sennheisery akg i grado,nawet z denonami mialem stycznosc.Im sluchawki lepiej sprawuja sie w muzyce tym lepiej spisza sie w grach.
Evilkillaruna przepraszam za dlugi tekst ale musze to skopiowac bo ludzie teraz sa strasznie leniwi i odeslanie ich do tematu nic nie da.
[quote]
Zjawisko powstawania słuchawek tego typu
Szczerze, uważałem i nadal uważam że wszelkie Siberie, 5Hv2, czy też Fatal1ty są w mniejszym bądź większym stopniu przereklamowane, a polecane głównie na forach CS. Pojęcie słuchawek dla graczy powstało w celach czysto marketingowych - dobierając odpowiednie słuchawki stereo lub też z mikrofonem, uzyska się o wiele lepszy sprzęt. Gry nie stawiają przed słuchawkami w zasadzie żadnych większych wymagań. Jeśli więc słuchawki sprawdzają się bardzo dobrze w muzyce, głównie pod kątem separacji i rozmieszczania dźwięku, nie będą miały najmniejszego problemu z jakąkolwiek grą. Mic zawsze też można dokupić osobno co tylko pozornie jest kiepskim rozwiązaniem.
Tak samo można powiedzieć o słuchawkach 5.1. Ich dźwięk jest ekstremalnie sztuczny, ma się wrażenie że siedzi się w metalowym pudełku. Poza tym jest to sprzęt drogi i w cenie jaką trzeba za nie zapłacić można dostać już naprawdę niezłe słuchawki.

Z kolei argumentowanie że dane słuchawki dla graczy są dobre bo jakiś tam klan ich używa, jest po prostu niewyobrażalną pomyłką - taki fakt nigdy nie był, nie jest i nie będzie dowodem na to że konkretne słuchawki są dobre, do tego najczęściej są one przekazywane członkom ekip na zasadzie sponsoringu ze strony danej firmy.

Wielu graczy nie zdaje sobie więc sprawy z tego że znaczek "for gamers" jest tylko znaczkiem doklejanym przez producenta. Istnieje sporo możliwości wyboru ponad popularnymi Fatal1ty, SteelSeriesami, czy też wynalazkami 5.1 zbierającymi tyle samo pochwał co krytyki. Można nabyć tu tak słuchawki stereo z dobrym pozycjonowaniem lub też dedykowane rozwiązania zamknięte z mikrofonem wbudowanym, czasami nawet bardzo drogie modele profesjonalne które swoimi specyficznymi cechami mogą okazać się przydatne. Wybór należy do użytkownika, a wydzielenie tej sekcji z obecnie istniejących słuchawek konsumenckich ma za zadanie ten wybór ułatwić.[/quote]

Edytowane przez Maku
  • Dobra wypowiedź 1
Gość
komentarz
komentarz

[quote]Evilkillaruna przepraszam za dlugi tekst ale musze to skopiowac bo ludzie teraz sa strasznie leniwi i odeslanie ich do tematu nic nie da.[/quote]

Nie ma problemu. I ja powoli dochodzę do wniosku że czasami po prostu nie ma wyjścia.

Marshallo
komentarz
komentarz (edytowane)

Dziekuje wam za odpowiedzi ;]
Maku, moglbys opisac mi jak HD485 prezentuja sie w grach ? ;]
Wogole, to wyjasnijcie mi czym rozni sie dzwiek 5.1 od stereo (rozumiem samo pojecia ale chodzi mi czym to sie rozni oprocz ze tu sa 2 glosniczki a tu 5, i nie chodzi o to ze w 5.1 dzwiek jest sztuczny tylko jaka jest roznica, co jest lub moze byc lepsze a co jest gorsze)

A jezeli juz Senki to HD555 czy HD485 ?

Edytowane przez Marshallo
Gość
komentarz
komentarz

Lepsze - pozycjonowanie jeśli już.
Gorsze - wszystko pozostałe, jakość dźwięku, jego naturalność, barwa, nawet orientacja wynikająca z tego względu w przestrzeni w przypadku niektórych użytkowników, co jednocześnie przeczy jedynemu plusowi jaki wymieniłem wyżej.

[quote]A jezeli juz Senki to HD555 czy HD485 ? [/quote]

W Twojej sytuacji - HD485. Dlatego że są to niskooporowce nie wymagające wzmacniacza słuchawkowego. W przypadku HD555 ubytki dźwiękowe są wręcz podręcznikowym przykładem, opisywanym w Polecanych, słowem - zbyt duże. Klasę można odczuć na tych słuchawkach dopiero pod DS/DX/D1 a już w szczególności na jakimś wzmacniaczu, byle grającym neutralnie.

Marshallo
komentarz
komentarz

No a jezeli kupilbym Xtreme Gamera ? Moge nabyc uzywanego dosc tanio.
A do gier lepsze 555 czy 485 ? 485 podobno maja super basy a 555 wrecz przeciwnie

Gość
komentarz
komentarz

To nie będzie źle choć o wiele lepiej byłoby na Xonie.

[quote]485 podobno maja super basy a 555 wrecz przeciwnie [/quote]

Chyba na odwrót. HD485 mają ciepły, ładnie kontrolowany bass, HD555 mają go więcej, są ogólnie bardziej przymulonymi, ciemniejszymi słuchawkami, ale poczuć go można dopiero pod jakąś dobrą kartą dźwiękową lub na wzmacniaczu. O braku bassu w HD555 może mówić chyba tylko ktoś kto ma kiepskie źródło i nikłą wiedzę w zakresie tego co ma na głowie.

Marshallo
komentarz
komentarz

No tak ale na tego Xonara Essential mnie nie stac niestety ;/ tzn. stacxD ale wg. moich rodzicow to za duzo.. ;/

Gość
komentarz
komentarz

Dlatego cały czas mówię o niskooporowych HD485 które wzmocnienia jakie oferuje ST/STX nie potrzebują.

Marshallo
komentarz
komentarz

No dobra, to te 485 beda najlepsze w takim razie, wypowiedz sie jeszcze w http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=138842 ;]

Ktos sie orientuje gdzie szybko i tanio kupie Senki HD485 ? Bo szukam i wszedzie nie wysla wczesniej niz po swietach.
A moze w Media Markt sa ?

Maku
komentarz
komentarz

Ja kupilem w waw-art.Co dziwne jest to fajna firma.Przelew nie dotarl a sluchawki zostaly mi wyslane w dzien,musialem tylko wieczorem (JUZ PO WYSLANIU) wyslac im na maila dowod przelewu.Tak wiec sluchawki mialem w ciagu 3 dni od zamowienia.
@Evilkillaruna.
Nie wiem czy dobrze zrozumialem ale pozycjonowanie na 5.1 czy 7.1 nie istnieje.Nie sa to tylko moje prywatne odczucia.Na forach gdzie sluchawki typu 5.1 7.1 sa polecane doslownie nikt nie gral na opcji 7.1.Kazdy na 5hv2 gral na stereo.W 5.1 ciezko sie odznalezc.Ja poprostu sie gubilem,nawet nie wiedzialem czy prawa czy lewa.Takze dobre sprawdzone stereo sprawdzi sie w grach idealnie.

  • Dobra wypowiedź 1
Marshallo
komentarz
komentarz

Tego waw-art nie moge znalezc, tzn znalazlem jakis sklep z plastikiem xD

Maku
komentarz
komentarz

To sklep allegro.

  • Dobra wypowiedź 1
Gość
komentarz
komentarz

[quote]@Evilkillaruna.
Nie wiem czy dobrze zrozumialem ale pozycjonowanie na 5.1 czy 7.1 nie istnieje.Nie sa to tylko moje prywatne odczucia.Na forach gdzie sluchawki typu 5.1 7.1 sa polecane doslownie nikt nie gral na opcji 7.1.Kazdy na 5hv2 gral na stereo.W 5.1 ciezko sie odznalezc.Ja poprostu sie gubilem,nawet nie wiedzialem czy prawa czy lewa.Takze dobre sprawdzone stereo sprawdzi sie w grach idealnie. [/quote]

Szczerze, troszkę się faktycznie nie zrozumieliśmy - są osoby które usilnie twierdzą że w takich 5.1 (bez określania czy puszczają na nich zwykły sygnał stereo czy też 5.1) lokalizują dźwięki lepiej, jednakże w wymienionych wadach automatycznie zanegowałem ten punkt w ramach tego samego postu. De facto więc moje zdanie jest bardzo zbliżone do Twojego.

Marshallo
komentarz
komentarz

A nauszniki w hd485 dobrze odizowyluja mnie od otoczenia ? xD tzn. czy slychac jak ktos za mna bedzie gadal no wiecie.

Gość
komentarz
komentarz

[quote]- otwartych
modele otwarte zapewniają z reguły bardzo dobre wrażenia słuchowe, ze względu na brak izolacji od otoczenia i swobodny dostęp powietrza, nastawione na przestrzeń z ocieplonym bassem. Gwarantuje to wygodę ale jednocześnie uniemożliwia zastosowanie ich w np. środkach lokomocji.[/quote]

Co do EQ - nie używa się go zazwyczaj, chyba że brzmienie komuś bardzo nie pasuje. To jednak jest już sprawa indywidualna w zakresie jego regulacji.

Marshallo
komentarz
komentarz (edytowane)

A moze HD515 ?
Czy te 485 sa najlepsze w cenie do 350zl ?
A sa jakies dobre w tej cenie z senkow ale zamkniete ?

Edytowane przez Marshallo
Gość
komentarz
komentarz

O HD515 słyszałem nieco negatywnych rzeczy i to od ludzi którzy raczej wiedzą co piszą.

HD485 są dobre w cenie ale do 300zł. Za 350zł masz już kilka innych rozwiązań, choć niekoniecznie niskooporowych, choć są jedne słuchawki które są bardzo dobrymi niskooporowcami w tej cenie (w zasadzie [b]od[/b] tej ceny), a których jeszcze nie ma w Polecanych: [b]Pioneer SE-A1000[/b]

[quote]A sa jakies dobre w tej cenie z senkow ale zamkniete ? [/quote]

HD215, ewentualnie dosyć uniwersalne (indoorowo-outdoorowe) HD448.

Marshallo
komentarz
komentarz

A lepsze HD448 czy HD485 ? Czy 215 ?

Gość
komentarz
komentarz

Nic nie jest lepsze ani gorsze.

http://www.techfanatyk.net/felieton-jak-samemu-wybrac-sluchawki/

Punkty 2 i 3.

Mogę Ci co najwyżej powiedzieć co [b]DLA MNIE[/b] byłoby dobre z powyższej trójki..

Marshallo
komentarz
komentarz (edytowane)

[code] Nocturnal310 Headphoneus Supremus
Join Date: Apr 2008 Location: Singapore Posts: 3,224 Blog Entries: 1
U are going to be damn disappointed. IMO. HD485 are no where even close to Gaming...
U rather try HD280 then...
closed but comfortable & better soundstage than HD215.
Once again, i am a gamer and i know HD485 will disappoint any real gamer out there...
They dont generate the Gunshots well & the Radio voice is flat....
Since they are Open u wont be able to hear the enemy footsteps clearly due to lack of noise isolation.
although HD485 have a great Soundstage but lack the 3D imaging.
In the end, their design doesnt even appeal to any gamer in the world ...
ask any Gamer friend of yours.[/code]

Z tego wynika iz 485 nie sa zabardzo dla graczy ?
No dobra a jakie ty bys wybral?
I co bys mi ciekawego powiedzial o 448 ?

Edytowane przez Marshallo
Gość
komentarz
komentarz

-,-

http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=138669&view=findpost&p=923586
http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=138669&view=findpost&p=923829

Z powyższej trójki naturalnie HD485, z tym że ja to ja.

Różne różniste rzeczy które i tak zignorujesz w toku tematu tak jak to co Ci podsyłam do poczytania.

Maku
komentarz
komentarz (edytowane)

Ten tekst z angielskiego jest mi bardzo podejrzany.Ktos jakby celowo krytykowal HD485 ale z jakiego powodu to nie wiem.A Ty jestes bardzo uparty.Pytasz kilkukrotnie o to samo.Sluchawki otwarte maja lepsze pozycjonowanie i lepiej tworza scene z gry.Moze jestem jakims amatorem ale w csie sluchawki daja mi to czego chce.W nowszych grach w lepszymi efektami az mam ciarki.Moze tworca tamtego tekstu mial bardzo slabe zrodlo (czyt integre),niewygrzane sluchawki i ocenia sluchawki pochopnie.

Edytowane przez Maku
  • Dobra wypowiedź 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.