x-kom hosting

Jakie sluchawki ?

Marshallo
utworzono
utworzono

Witam, tak sie zastanawiam nad nowymi sluchawkami bo moje hs800 zrobily sie juz nudne xD
po przeczytaniu : http://pclab.pl/art39650.html moje typy to :
ROCCAT KAVA
LOGITECH G35
Sennheiser PC 350

Lub jakiej jakie polecicie w tej cenie ;] Tylko najlepiej zeby nie byly na usb ( wiem wiem ze g35 sa )
A karte jaka chce kupic to Cr Xtreme Gamer wiec usb jest stanowczo zbedne

baller44
komentarz
komentarz

Może najpierw przeczytaj [url="http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=122484"]TEN[/url] poradnik, a poźniej sie pytaj. Co sądzimy o poradniku z PCLaba znajdziesz w innym poście na forum.

  • Dobra wypowiedź 1
Maku
komentarz
komentarz

Ile masz kasy?
Roccat cave i logitechy sa z gory skreslony ze wzgledu na karte usb.Do PC350 potrzeba mocnego wzmacniacza.Najlatwiej jest kupic Asus STX jako zrodlo wraz z wbudowanym wzmocnieniem.
Powiedz jaki masz budzet to latwiej bedzie cos Ci znalezc.

Marshallo
komentarz
komentarz (edytowane)

No taki do 450zl xD ;p
A i kolego ale Kava ma usb ale tez jacka 3.5 i moze ale nie musi uzywac tej karty dzwiekowej ;p

A na tego Asus STX nie mam tyle kasy.. Bo juz 380 na XG jest duzo

Edytowane przez Marshallo
Gość
komentarz
komentarz

[quote]No taki do 450zl xD ;p[/quote]
http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=122484&view=findpost&p=917120

Marshallo
komentarz
komentarz

A jakbym chcial te senki PC350 to co musze miec pod piecem zeby dzialaly ? ;>

Gość
komentarz
komentarz

Myślę że przynajmniej Xonara DX/D1. Ale i tak później warto będzie poszukać taniego wzmacniacza słuchawkowego pokroju MxM lub podstawowego Holdegrona.

Ew. możesz się pokusić o CAL! + Moonlight V.6 ale to już raczej combo pod muzykę niźli pod gry.

Marshallo
komentarz
komentarz

Xonar ? A nie lepiej Xtreme Gamer ?
Troche irytuje mnie mikrofon w pc350.. xD
Eh.. jakos kava mi sie spodobala xD nie wiem czemu ;p
Evil, mam racje ze mozna ja podlaczyc pod karte dzwiekowa i nie bedzie uzywala tej swojej dzwiekowki ?

Gość
komentarz
komentarz

Gamer jest dobry do gier ale ze względu na support i drivery. To co tracisz kupując Gamera to:
- pewien zakres "zdolności zasilających" w obrębie samej karty,
- jakość dźwięku,
- pakiet systemów Dolby.

Z tym że Gamer chodzi za 300zł z tego co pamiętam. 380 to po prostu zdzierstwo.

[quote]Troche irytuje mnie mikrofon w pc350.. xD[/quote]
Popatrz sobie na jego czułość a przestanie.

[quote]Eh.. jakos kava mi sie spodobala xD nie wiem czemu ;p[/quote]
Bo oceniasz po nazwie i wyglądzie. Dlatego.

Co do usb/jack w Kavach - myślę że w przypadku "przewspaniałego 5.1" będzie nieistotne co bym tu powiedział.

Marshallo
komentarz
komentarz (edytowane)

A te senki 350 to sa stereo ? xD
http://www.komputronik.pl/index.php/product/57845/Podzespo_y_PC/Karty_muzyczne/ASUS_Xonar_DX-XD.html z ta karta chodzily by senki ?

Edytowane przez Marshallo
Gość
komentarz
komentarz

To chyba logiczne, biorąc pod uwagę:

1. to że nadal nie przeczytałeś Polecanych: http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=122484&st=0&p=917105&#entry917105
Inaczej nie zadawałbyś tak banalnych pytań o rzeczy jak najbardziej logiczne,
2. Sennheisera może nie uwielbiam bo nie takiego brzmienia oczekuję na co dzień, ale ten producent nie produkuje byle czego (tj. "5.1").

Ta karta to minimum do nich aby nie wyprostować się pod stołem gdy będą na złym źródle.

Marshallo
komentarz
komentarz

Z tego co wyczytalem w "polecane karty dzwiekowe" nie moge brac Asusa DS/DX/D1 bo to sa raczej do sluchania muzyki, a za to Xtreme Gamer to karta Glownie do gier. A granie to 75% mojego czasu na komputerze.. Hmm..
Nie wiem juz, jezeli wzialbym Gamera to nie moge brac PC350 tak ? Czy co trzeba dokupic aby dzialaly ? Wzmacniacz ? jaki i ile kosztuje.. ?

Gość
komentarz
komentarz

[quote name='EvilKillaruna' date='16 grudzień 2009 - 17:19 ' timestamp='1260980347' post='923478']
poszukać taniego wzmacniacza słuchawkowego pokroju MxM lub podstawowego Holdegrona.
[/quote]

Marshallo
komentarz
komentarz

A moglbys/moglabys podac jakis przyklad w jakims sklepie ? taki jakis najlepszy z tych tanich xD no dajmy ze do 100zl..

Gość
komentarz
komentarz

Najtańszy nowy wzmacniacz dostaniesz za równe 200zł. Będzie nim brytyjski B-Tech BT928 o ograniczonej górze i nisko położonym, zamulonym dźwięku.

Marshallo
komentarz
komentarz

To za ile bylby taki wmiare ok wg ciebie ?

Gość
komentarz
komentarz

Akceptowalny poziom to kwestia 300-350zł, co i tak przy zakupie karty przełoży się na opłacalność kupna ST/STX aby mieć obie rzeczy jednocześnie - źródło + amp.

Marshallo
komentarz
komentarz (edytowane)

A w porownaniu ASUS Xonar Essence STX vs Xtreme Gamer ( pod wzgledem gier) kto lepszy ?
czy moze ASUS Xonar D2X ?

Edytowane przez Marshallo
Gość
komentarz
komentarz

Jak już mówiłem - Gamer ze względu na support (m.in. pełny EAX) i drivery z których powodu na ogół zgłasza się na przestrzeni miesięcy mniej problemów. Ale jeśli porównać możliwości obu produktów, to praktycznie nie ma czego porównywać. To jak zestawiać ze sobą TIRa i deskorolkę.

[quote]czy moze ASUS Xonar D2X ? [/quote]

Nie. D2X to karta klasy STX ale przeznaczona do zaawansowanych systemów wielogłośnikowych. Podczas gdy ST/STX to karta dedykowana pod słuchawki wymagające wzmacniacza słuchawkowego. Słuchawki na D2/D2X będą zachowywały się tak samo jak na DX/D1, z kolei głośników na ST/STX nie podepniesz inaczej jak przez optyk, ponieważ karta ma dwa gniazda RCA jako wyjście analogowe, obsługuje więc przez nie tylko sygnał stereo. O 5.1 i w górę można tam zapomnieć, chyba że masz głośniki z własnym DSP jak np. G51 ale takie połączenia mijają się z celem.

Marshallo
komentarz
komentarz

No to juz nie mam pojecia co bedzie dobre.. Podaj jakis przyklad ( sluchawki + mikrofon + karta) bo nie mam pojecia. Ale nie PC350 i nie STX bo to nie wypali u mnie ^^ ;p

Maku
komentarz
komentarz

Mialem stycznosc z asusem ale st.Oczywiscie graly na nim moje HD485.Porownam na przykladzie gier (cod mw 2 i cs).X-fi gamer przy asusie to karta zintegrowana.Pozycjonowanie jest na wyzszym poziomie i to o kilka klas.Muzyka rownie grala duzo lepiej.Na asusie testowalem jeszcze HD201.O dziwo graly lepiej niz moje hd485 na gamerze.
Najtanszy wzmacniak dobry jakosciowo to chyba holdegron fmb nano za 350 zl.Jest to wersja standardowa.MxM nie kupisz calego,chyba ze znajdziesz od kogos na allegro lub gdzie indziej.MxM to projekt dzieki ktoremu mozesz sam sobie zlozyc wzmacniacz.Na mp3 store jest masowe zamawianie czesci do tego wzmacniacza ale to juz musisz miec troche pojecia.

  • Dobra wypowiedź 1
Marshallo
komentarz
komentarz

A o jakim Asusie mowisz ? ;>

Gość
komentarz
komentarz

Wiedziałem że się poddasz w końcu. Tu potrzeba słuchawek niskooporowych jeśli chcesz obejść się bez wzmacniacza zintegrowanego/zewnętrznego.

Jeśli miałoby to być od razu z mic, skusiłbym się na dwa rozwiązania:
- budżetowe, a więc X-Fi Gamer + KOSS SB40, jeśli zależałoby Ci na oszczędnościach mimo wszystko,
- Gamera + Beyerdynamic DT 234 PRO.

W zakresie słuchawek bez mic, najlepszym wyborem byłyby:
- Gamer + Sennheiser HD465 / HD485.

Z tym że co do karty - tak jak mówiłem wcześniej, dźwiękowo Xonar jest lepszym połączeniem,[b] zwłaszcza dla podanych wyżej Beyer'ów.[/b]

[quote]Najtanszy wzmacniak dobry jakosciowo to chyba holdegron fmb nano za 350 zl.Jest to wersja standardowa.MxM nie kupisz calego,chyba ze znajdziesz od kogos na allegro lub gdzie indziej.MxM to projekt dzieki ktoremu mozesz sam sobie zlozyc wzmacniacz[/quote]

Co do Holda - tak, podałem mu już nawet przedział cenowy dla nich wyżej, jednakże MxM'a można było (przynajmniej jakiś czas temu) zamówić w całości, nie tylko na części. Był on naturalnie składany i odsyłany w cenie części + robocizny.

Marshallo
komentarz
komentarz

I nadal nie wiem xD
moze sie ktos jeszcze wypowiedziec na ten temat ?
Co do Senkow hmm.. xD to efekt mowisz ze bedzie lepszy niz 5.1 ? Teraz mam HS-800 no one sa stereo ale sa slabe.. hmm.. i te senki maja dobre pozycjonowanie i bede slyszal np. ze granat leci nade mna i skreca w lewo albo cos w tym stylu ? xD

Gość
komentarz
komentarz

Przede wszystkim dźwięk będzie lepszy bo zamiast maksymalnej sztuczności i pudełkowatego brzmienia uzyskasz normalnie porządne stereo, bez porównania do Twoich HS800.

[quote]i bede slyszal np. ze granat leci nade mna i skreca w lewo albo cos w tym stylu ? xD [/quote]

bez komentarza.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.