x-kom hosting

Dual Chanel na Asus P5N-D n-Force

Kropek3
utworzono
utworzono

Witam.

Posiadam płytę główną [b]Asus P5N-D nVidia nForce 750i SLI[/b] która została wymieniona w ramach gwarancji.
Poprzednia moja płyta to[b] ASUS P5N-E SLI nVidia nForce 570i[/b]. Na tej właśnie płycie pracowały pamięci [b]PDP Patriot Dual 2 X 1 Gb DDR2 EPP 800MHz CL4 .[/b]
Nie było z nimi żadnego problemu pomimo, że oficjalnie płyta nie obsługuje pamięci [b]800MHz[/b]. Działały razem z procesorem Pentium D-805 i ustawiałem je na 533 MHz i 3-3-3-9.
Niestety po wymianie płyty na [b]Asus P5N-D [/b]nie działają w [b]Dual Channel[/b] w ogóle. Po włożeniu w sloty [b]1:3[/b] jak i [b]2:4[/b] komputer się nie włącza. Niby startuje, wentylatory się kręcą, dyski też oraz cała reszta, oprócz monitora....nie wyświetla się obraz.
Płyta informuje sygnałem, jednym bardzo długim z krótką przerwą, że "coś jest nie tak"
Po włożeniu pamięci w sloty [b]1:2[/b] lub [b]3:4[/b] a więc single channel wszystko jest ok.
Co może być najbardziej prawdopodobną przyczyną tego stanu rzeczy....płyta czy "niekompatybilne" pamięci.

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi oraz uwagi..

Gość
komentarz
komentarz

Ta płyta ma takie zachcianki wiec nie ma sie co dziwic mi tez robiła problemy z ram a potem sie spalila i poszła sie paś
zdaje mi sie ze to przez niekompatybilne ramy sprawdz w instrukcji czy twoje pamieci sa obsugiwane.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.