x-kom hosting

Płyta K7T Turbo włącza się dopiero po resecie

kano1975
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam.
Posiadam płytę K7T Turbo z którą mam od kilku dni problem: kiedy wciskam przycisk zasilania czyli włączam komputer - wentylator na procesorze dziala ale poza tym nic sie nie dzieje, monitor nie reaguje, system nie startuje. Ale wystarczy wcisnac przycisk RESET aby wszystko "zaskoczylo"!
Czy ktos moze mi pomoc naprawic ten problem? Jaka jest przyczyna i co można z tym poradzic?
Wdzieczny za wszelkie sugestie - pozdrawiam serdecznie!
Karol.

Daniel W.
komentarz
komentarz

Zaczął bym od sprawdzenia zasilacza,przetestowania płyty na innym,markowym zasilaczu. 2 sprawa to oględziny płyty głównej. Zobacz czy kondensatory nie są wywalone,czy nie sa "wybrzuszone". Narazie zadnego innego pomysłu,zobaczymy co to da:]


pozdrawiam
Daniel W.

kano1975
komentarz
komentarz

[quote name='Daniel Wiater' date='15 grudzień 2009 - 09:55 ' timestamp='1260867304' post='922674']
Zaczął bym od sprawdzenia zasilacza,przetestowania płyty na innym,markowym zasilaczu. 2 sprawa to oględziny płyty głównej. Zobacz czy kondensatory nie są wywalone,czy nie sa "wybrzuszone". Narazie zadnego innego pomysłu,zobaczymy co to da:]


pozdrawiam
Daniel W.
[/quote]

Witam.
1. Podłączyłem do innego, markowego zasilacza - bez zmian.
2. Kondensatory przejrzane, nie ma wybrzuszeń.
3. Wymieniona bateria na płycie - problem pozostał.

Może jakies inne propozycje rozwiązania?

Pozdrawiam
Karol

Daniel W.
komentarz
komentarz

Miałem juz takie cos,ale sam nie wiem co to było.Zmieniłem procek na inny,smigało.
Tutaj jednak mysle,ze cos z płyta.Zastanawiam sie co jeszcze moze byc. Głupie rozwiazania,
Wez miast przycisku Power uzyj srubokreta i zewwrzyj te piny,ktorych uzywa "power" do uruchamiania :),rozumiesz:)
Co innego,sam nie wiem dlaczego Płyta nie chce zastartowac,rozepnij na pajączka,za obudowa i testing;]
zostawisz sam procek,ram,grafe,zobaczysz czy do POST'U za kazdym razem dochodzi.Potem bedziem eliminowac kolejne głupie przyczyny.Nie obiecuje,ze pomoze.Jednak zawsze lubiłem sie tym bawic,wiec mozesz próbowac;)

pozdrawiam
daniel w.

kano1975
komentarz
komentarz

Robiłem wszystko co napisales, niestety bez rezultatu :(
A moze jakies ustawienia w BIOS? Chociaz byl resetowany zworką wiec teoretycznie powinien wrocic do ustawien fabrycznych. To wyglada tak jakby "cos nie załapywalo" tuz po wlaczeniu zasilania ale po RESECIE przyciskiem łapie i dziala. Tez mysle ze to cos na plycie glownej i chyba trzeba bedzie wymiane zrobic.

Daniel W.
komentarz
komentarz

Tez tak mysle,mozesz jeszcze próbowac flashowac BIOS.
ale to juz raczej mizerne szanse.Jakis uklad na płycie zdechł.Mozesz latac z miernikiem i mierzyc kazde napiecie,jednak nie wiem gdzie znajdziesz specyfikacjie jakie odczyty beda prawidlowe,ale to juz :X głupota:P
Wymiana,koniec:P

pozdrawiam
daniel W,

MasterMind
komentarz
komentarz

Sprawdź czy dobrze podłączyłeś kabelki od przycisków przy obudowie (power, reset, diody) do płyty głównej. Czasem najprostsze rozwiązanie jest tym najlepszym

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.