x-kom hosting

Zawieszajacy sie pc

Freedude
utworzono
utworzono

Witam.

Mam problem z zacinajacym sie komputerem.

Problem narastal stopniowo, na poczatku nie bylo nic, potem jedna zwiecha na dzien a wczoraj nie moglem uruchomic zadnej aplikacji gdyz pc lapal natychmiast zwieche i jedyne rozwiazanie-reset...

Temp w spoczynku to:

CPU: 35
GPU: 45-50
System: 31
AUX: 36
Core: 26

Nie mam jak spr temp podczas wysilku bo jak pisalem przy najlzejszym komp lapie zwieche jedyne co wylapalem to smart doc zaraz po restarcie ze GPU ma okolo 60stopni.

Czytalem tez ze to moze byc problem z napieciami spr speedanem i biosem:

Vcore: 1,240V
+3,3V: 3,312V
+5,00V: 5,112V
+12,00V: 11,932

Wiem ze te napiecia moga byc przeklamane ale moze jednak cos to da...

Zdazyl tez sie blue screen nie zdazylem spisac kodu bledu i niewiem gdzie powinien byc umieszczony raport(?) z tego BS. BS zadazyl sie tylko 2 razy najwiekszy problem to sa wlasnie te zwiechy a komp sie nie restartuje bo wylaczylem te opcje.

Specyikacja PC:

AMD phenom x4 945
Radeon 4870 1gb ddr5
2x1gb OCZ 1066 CL7
Fortron 500-60apn
2 dyski jeden stary noname drugi Samsung 250 7200 sata II

Jezeli beda potrzebne jeszcze jakies ino to piszcie postaram sie podac.

IDG zawiodlo na calej lini mam nadzieje ze wy lepiej sie znacie i bedziecie potraili mi pomoc.

pozdrawiam.

HQ19
komentarz
komentarz

Podstawowe pytanie to podkręcałeś procesor? Jeśli tak, to możliwe że dałeś mu za dużo MHz i a za mało V i nie daje rady.

Freedude
komentarz
komentarz (edytowane)

Mialem w planach ale-nie, nie podkrecalem nie robilem nic co ma zwiazek z OC. Komputer to praktycznie w calosci nowka sztuka ma niecaly miesiac

Jakies propozycje???

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.