x-kom hosting

Problem z portami USB

mrsblood
utworzono
utworzono

Witam,
Otóż mam 'mały' problem : Gdy podłączam aparat,mp3 bądź telefon za pomocą USB nie jest on znajdywany przez komputer. Jedynie w przypadku telefonu pojawia się komunikat : 'nieznane urządzenie'. Próbowałam i z przodu i z tyłu podłączać ale efekt jest ten sam. Wcześniej wszystko dobrze działało ale od jakiś 2 tygodni komputer nie wykrywa ich.
Nie wiem w czym tkwi problem, dlatego będę ogromnie wdzięczna za pomoc.

Durango24
komentarz
komentarz

Ja w przypadku NOkii musze zainstalować stery dołączone z telefonem :)

mrsblood
komentarz
komentarz

[quote name='Durango24' date='14 grudzień 2009 - 20:31 ' timestamp='1260819098' post='922402']
Ja w przypadku NOkii musze zainstalować stery dołączone z telefonem :)
[/quote]

Sterowniki do mojego LG mam zainstalowane :) Mimo to program od LG nie widzi go.
To samo tyczy się aparatu i mp3 nie są widziane przez komputer.

tomek_g
komentarz
komentarz

Może brakuje sterów do USB, lub chipsetu. Aby to sprawdzić wejdź:
Prawy przycisk na Mój Komputer > właściwości > sprzęt > menedżer urządzeń
.. i powiedz czy nie masz tam jakiś żółtych znaków zapytania.

rokko
komentarz
komentarz

[quote]Gdy podłączam aparat,mp3 bądź telefon za pomocą USB nie jest on znajdywany przez komputer.[/quote]
Do diagnostyki użyj narzędzia Usbdeview. Zobacz czy na liście są wspomniane urzadzenia, w tym programie odinstaluj je i ponownie podłącz. Powinien pojawić się kreator dodawania nowego sprzętu, jeżeli się nie pojawi, należy sprawdzić czy urządzenie w ogóle pojawia się w menedżer urządzeń.

PS. Reinstalacja sterów od płyty gł. też będzie wtedy wskazana.

mrsblood
komentarz
komentarz (edytowane)

Żółte znaki zapytania mam przy 'kontrolery dzwieku,wideo i gier' -->' nieznane urządzenie'

Co do programu Usbdeview, po usunięciu z tej listy i ponownym podłączeniu nie pojawił się kreator dodawania nowego sprzetu. I tylko telefon pojawia się w menedżerze jako 'nieznane urządzenie'.

danielek316
komentarz
komentarz

Przeinstaluj jeszcze te stery od płyty głównej taj jak radził wink. Miałem kiedyś dokładnie tak samo i reinstalacja sterów pomogła.

mrsblood
komentarz
komentarz

Dobrze, spróbuję przeinstalować sterowniki mam nadzieje, że to coś da :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.