x-kom hosting

Pamieci RAM roznych firm

qn6
utworzono
utworzono

Mam pytanie odnosnie wspolpracy dwoch lub wiecej kosci RAM na jednym komputerze. Dajmy na to jesli kupie dwie kosci innych firm ale obie 400MHz i PC3200 to beda pracowaly w dual channel? Na co jeszcze trzeba zwrocic uwage? Celuje po prostu w uzywane kosci i nie bardzo moge kupic tej samej firmy...

HQ19
komentarz
komentarz

Pamięci nie będą działały w trybie Dual Channel. Do tego są potrzebne pamięci tego samego producenta z tym samym oznaczeniem. W pamięci DDR nie ma sensu inwestować aż tak dużych pieniędzy, bo są to już stare konstrukcje, na dodatek ich ceny nie są takie małe. Po prostu zwykłe pamięci wystarczą.

qn6
komentarz
komentarz

Co to znaczy, ze 'zwykle pamieci wystarcza'??? Na moim starym PC-cie jest 256MB RAM-u i komputer juz ledwie zipie dlatego chce kupic 1GB pamieci DDR zeby Windows XP i sredniej klasy gry jako tako na nim chodzily. Za jakies 1,5 roku bede kupowal calego nowego PC-ta i wtedy rzeczywiscie nie bedzie sensu w inwestowanie w stare DDR ale teraz...
A co do trybu dual channel to co jest za to odpowiedzialne ew. jak zrobic zeby pamieci innych producentow jednak w nim dzialaly?

HQ19
komentarz
komentarz

[quote name='qn6' date='13 grudzień 2009 - 22:31 ' timestamp='1260739912' post='921903']
Co to znaczy, ze 'zwykle pamieci wystarcza'???
[/quote] Chodzi mi o to, że nie ma sensu wybierać jakiś kosmicznie drogich lepszych firm, tylko zwykłe Kingstony np.
[quote name='qn6' date='13 grudzień 2009 - 22:31 ' timestamp='1260739912' post='921903']
A co do trybu dual channel to co jest za to odpowiedzialne ew. jak zrobic zeby pamieci innych producentow jednak w nim dzialaly?
[/quote] Nie zadziałają Ci pamięci dwóch różnych producentów w trybie DC, nie ma takiej możliwości.

qn6
komentarz
komentarz

Aha rozumiem. A jesli np. bede mial dwie kosci roznych producentow i dual channelu nie bedzie to jak bedzie widziana pamiec dla systemu? Tylko jedna kosc? Jak by to dzialalo?

HQ19
komentarz
komentarz (edytowane)

Jeśli pamięci będą różnych producentów to będą pracowały w trybie Single Channel. Wykrywana będzie pojemność obu kości. W przypadku Dual Channel przyrost wydajności jest niewielki i go nie odczujesz, jedynie w testach będziesz miał troszkę więcej pkt. Tak, da się użytkować.

  • Dobra wypowiedź 1
qn6
komentarz
komentarz

Czyli bez Dual Channel-u tez sie da uzytkowac. Dzieki za pomoc.

Kosa941
komentarz
komentarz (edytowane)

Sry że się wtrącam, ja mam raz goodram 400mhz ddr 1gb i a-data 400mhz ddr i jakoś pracują w DL :) Wg. nie zależy to od firmy ale od chipów na PCB jak są takie same powinny współpracować

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.