x-kom hosting

Awaria plyty glownej-chlodzenie.

jac
utworzono
utworzono

Witam
W laptopie mam zdjagnozowana awarie chlodzenia(wentylator sprawny ,brak sygnalu wlaczenia z plyty glownej),ktorej przyczyna jest awaria plyty glownej.Trzy serwisy nie sa w stanie nic zrobic i proponuja wylacznie wymiane calej plyty co jest bardzo kosztowne.Na szczescie w opcji serwisowej komp. uruchamia sie i dziala normalnie ale trzeba uwazac na temp. aby nie urosla zbyt wysoko bo wtedy juz sie nic nie uruchomi.Moje pytanie jaki program najlepiej bezplatny zainstalowac aby sprawdzac temp. pracy kompa(gdy jest wysoka wylaczac go wtedy) lub moze jest jeszcze inny sposob na ten opisany problem.Pozatym jest problem ze znalezieniem plyty do tego IBM Lenovo R60.
Z gory dziekuje i pozdrawiam.

Daniel W.
komentarz
komentarz

Mozesz monitorowac ja z poziomu biosu czy windowsa za pomoca programów speedfan i tym podobnym
Jednak zwaz uwage na to,ze temperatury te wcale nie beda realnym odzwierciedleniem sytuacji jaka panuje w obudowie,czujniki montowane na płytach kosztuja marne grosze,a co sie z tym wiąze bezposrednio tak działaja ile kosztuja.Co tanie to drogie jak to mówia.


pozdrawiam
Daniel W.

jac
komentarz
komentarz

Dzieki ,zainstalowalem Speedfan mam teraz pokazane 5 wartosci temp. tzn.
-HDO
-Temp1
-Temp2
-Core0
-Core1
Co oznaczaj poszczegolne pozycje temp. i jakich wartosci w moim przypadku nie dzialajacego chlodzenia nie przekraczac?

Pozdrawiam :)

Daniel W.
komentarz
komentarz

Słownik w łapke i wiesz:)
Te 2 temp1 i temp2 to niezidentyfikowane czujniki,zapewne na mostku i ja wiem? :D Temperatury trzymaj w rydzach,zaleznie od podzespołu, Core's dla Lapka to nie mam pojecia, do 90 nawet sie grzeja,takze bezpiecznie bedzie pewnie 60:)
Hd0- Zapewne dysk, tutaj nie umiem oszacowac temperatury odpowiedniej,mysle jednak,ze ok >40 bedzie swietnie,ciekaw czy osiągalne na Laptopach:).
Temp1 i temp2 tez w granicach rozsądku, pokaz jakie wartosci wskazuja czujniki

pozdrawiawm
Daniel W.
P.S Nie sugeruj sie specjalnie tymi temperaturami,to wyłącznie moje szacunki,bardzo prawdopodobne,ze okaza sie błedne.

jac
komentarz
komentarz

Wiec przy uzytkowaniu lapka do e-mail i przegladania internetu temp. HDO 36-38st. pozostale wartosci 50-58st.narazie oby tak dalej :)

Pozdrawiam i dzieki.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.