x-kom hosting

Problem z zamykaniem systemu Windows

Marcin85
utworzono
utworzono

Podobnie jak w temacie... gdy wejdę w start > wyłącz komputer > wyłącz pokazuje się komunikat zamykanie systemu Windows i tak dalej.... zamiast się komputer wyłączyć to restartuje się i włącza się od nowa... muszę przytrzymać przycisk wyłączania albo wyłączyć od razu z listwy bo sam tego nie zrobi... :( proszę o POMOC ! wiem ze już był taki temat ale nikt na niego nie odpowiedział... Z góry dziękuje :D
[color=red]
//TEMAT!
//Bardziej konkretnie,
//Dodatkowo stary miał ORT.
//Pozdrawiam
//Daniel W.[/color]

NO ale ja dokładniej nie da się tego opisać inaczej po prostu jak wciskam Wyłącz komputer to się wyłącza i po 1 sec włącza tak jakby restart :( i tyle nie wiem jak to bardziej opisać... ktoś powiedział ze jakaś usługa może mi to blokować.... weszłem w start>uruchom>msconfig ale nic tam nie znalazłem w usługach.... także nie wiem jak mam sobie z tym poradzić... :(:(:(

Pomoże ktoś ?

rokko
komentarz
komentarz

[quote]zamiast się komputer wyłączyć to restartuje się i włącza się od nowa[/quote]
BSODy pewnie są tylko nie możesz tego zaobserwować przez auto restart. Przeczytaj ten poradnik i zastosuj się do niego => http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=68409

Następnie po wystąpieniu BSOD przeanalizuj dumpy w WinDbg, więcej info tutaj => http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=16074

Marcin85
komentarz
komentarz

nie działa to.... ale nie wiem czy dobrze się zrozumieliśmy.... mi chodzi o to ze jak chce wyłączyć komputer to on zamiast zgasnąć całkowicie to się włącza ponownie...
Proszę o pomoc bo już nie wiem jak mam sobie z tym poradzić :(:(

rokko
komentarz
komentarz

[quote]Wyłącz komputer to się wyłącza i po 1 sec włącza tak jakby restart[/quote]
Dobra, czyli Masz na myśli przycisk na obudowie kompa, a nie wyłącznie poprzez przycisk w menu start?

Marcin85
komentarz
komentarz

nie, właśnie o to chodzi ze jak wyłączę z menu start to się nie wyłączyć bo dojdzie do tego momentu co ma się wyłączyć i zamiast zgasnąć całkiem to się restartuje... i żeby go wyłączyć to muszę przyciskiem na obudowie bo normalnie się nie da....

rokko
komentarz
komentarz

Czyli jednak dobrze Cię zrozumiałem. Zobacz instrukcje które podałem. Sprawdź czy Masz jakieś pliki DMP i ewentualnie zrób analizę. Jeżeli plików brak, zobacz do podglądu zdarzeń w poszukiwaniu błędów (dzienniki aplikacja oraz system).

Marcin85
komentarz
komentarz

No ale nic nie wykrywa... nie ma żadnego błędu... ten sposób nie działa....:(:( spróbuj mi coś innego doradzić :)

[quote]Jeżeli plików brak, zobacz do podglądu zdarzeń w poszukiwaniu błędów (dzienniki aplikacja oraz system). [/quote]
Powiedz coś więcej jak mam to zrobić, bardziej szczegółowo bo nie wiem o co chodzi... :niepewny:

rokko
komentarz
komentarz

[quote]Jeżeli plików brak, zobacz do podglądu zdarzeń w poszukiwaniu błędów (dzienniki aplikacja oraz system).[/quote]
Tutaj Masz instrukcję [url=http://www.hotfix.pl/articles.php?article_id=47][b][u]Zapisywanie dzienników podglądu zdarzeń[/u][/b][/url]

Niektóre dzienniki potrafią być bardzo duże, dlatego od razu zaznaczam, że dzienników które nie są w ogóle spakowane (7z, RAR, UHA) lub/i są wrzucone na serwis rapidshare nie sprawdzam!

Marcin85
komentarz
komentarz

mógł byś mi dać swoje gg ? bo mam tu jakieś z twojego profilu ale rzadko jesteś albo zły :D bo szybciej byśmy ten problem rozwiązali :) ok ? plz

rokko
komentarz
komentarz

[quote]mógł byś mi dać swoje gg ?[/quote]
Dane kontaktowe Masz podane w stopce. Na GG/AQQ nie ma mnie ostatnio zbyt często ponieważ mam dużo pracy przed świętami.

W dziennikach które podałeś są błędy związane z urządzeniem USB, a dokładniej:
[quote]Nie można uruchomić usługi General Purpose USB Driver (e4ldr.sys) z powodu następującego błędu:
Nie można uruchomić określonej usługi, ponieważ jest ona wyłączona lub ponieważ nie są włączone skojarzone z nią urządzenia.
[/quote]

Któreś z urządzeń podpiętych do portu USB może powodować ten błąd. Więc z uwagi, iż w dziennikach pojawiają się błędy z konkretnym wskazaniem na plik *.sys w pierwszej kolejności zaktualizuj sterownik urządzenia, którego plik ten dotyczy.

Marcin85
komentarz
komentarz

Nie mogę znaleźć żadnych sterowników... :( zainstalowałem ja jesze raz ale to tez nic nie dało :( da się jeszcze coś innego zrobić ? albo może te sterowniki jeszcze bo ja nie mogę znaleźć,może źle szukam :(

rokko
komentarz
komentarz

Może byś tak zechciał napisać do czego te sterowniki chcesz? Podaj dokładny model urządzenia, zakładam że chodzi o to problematyczne urządzenie na USB.

friss
komentarz
komentarz

a może najpierw odłącz wszystko co masz na USB, potem podłączaj po jednym i zamykaj kompa. Wtedy powinieneś dowiedzieć się, który konkretnie sprzęt Ci konfliktuje (o ile w tym tkwi problem).

Marcin85
komentarz
komentarz

tak wiem... to jest wina myszki....

[img]file:///C:/Documents%20and%20Settings/Marcin/Pulpit/Mysz.bmp[/img] <--- tu jest wszystko co znalazłem o myszy :)

wejdźcie w to i tam powinno być wszystko...chyba :D

bo jak na razie to nie mogę znaleźć tych sterowników....

nitro07
komentarz
komentarz

1. podaj pełną konfigurację komputera
2. odłącz myszkę i sprawdź czy komputer normalnie się zamyka.

Marcin85
komentarz
komentarz

tak sprawdzałem.... wyłącza się normalnie...

miazga
komentarz
komentarz (edytowane)

lol

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.