x-kom hosting

Jaką pamięć ddr kupić?

MKgrubasek
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam!
Przymierzam sie do kupna pamieci ram jednak mam problem, a mianowicie co warto kupić 1Gb 400MHz czy 2x1Gb 200MHz czy 4x512 400MHz, co jest wydajniejsze ?


chciałbym kupić, np te kosci czy one mi podejdą?
http://allegro.pl/item846907592_1g_w_jednej_kosci_pc1600_200mhz_ecc_micron_cl2.html

Black_Tiger
komentarz
komentarz

Zalezy od pozostalych elementow zestawu,
np. jaka plyta glowna (?), jaki procesor (?) ...

~greetz~
tiger

MKgrubasek
komentarz
komentarz

Wiec tak:
płyta głowna: GIGABYTE GA-8IP775-G
procesor: Celeron(R) CPU 2.93GHz
Karta grafiki: NVIDIA GeForce FX 5500

Dokładniej w załącznikach

ta jak odpowie mi ktos?

cj7
komentarz
komentarz

Najlepiej zainwestować w 2 x 1GB DDR 400 Mhz, gdyż Twoja płyta obsługuje technologię DUAL CHANNEL która daje większą wydajność. Podaj kwotę jaką max. możesz wydać to coś doradzę. Te Ramy które podałeś z allegro odradzam bo są wolne a poza tym to pamieć serwerowa i jeśli Twoja płyta nie ma obsługi ECC to nie będą działały.

MKgrubasek
komentarz
komentarz

hmm
najlepiej by było sie zmieścić w 120zł
ps ale za ta cene chyba nic nie kupie dobrego :(

cj7
komentarz
komentarz

Za ok. 100 zł to tylko możesz kupić 1GB DDR 400 Mhz. Niestety DDR są drogie choć czasami na allegro można coś znaleźć za rozsądną cenę. Proponuje poszukać coś na allegro 1GB DDR 400 Mhz. Czy kupujesz RAM do gier czy ogólnie dla poprawienia wydajności?

MKgrubasek
komentarz
komentarz

Chciałbym odpalić na swoim kompie windows 7 aby chodził w miare płynnie i ewentualnie do gier ale jak cos z typu counter strike source o niezbyt odjechany parametrach.
Chyba ze dokupiłbym po prostu jeszcze 3 kości ddr 512Mb 400MHz (wo widziłem na allegro za 90zł) do mojego ramu 512Mb co mam teraz?

cj7
komentarz
komentarz

Możesz podać dokładna nazwę tych RAMów które masz teraz to pomoge w wyborze.

MKgrubasek
komentarz
komentarz (edytowane)

1 kość
GOOD RAM DDR 512BM PC3200
GR400D64l3/512


a tu są te ramy o których wspominałem:
http://allegro.pl/item851351986_kingston_ddr_1_5_gb_400mhz_cl3_3_sztuki_po_512_mb.html

cj7
komentarz
komentarz

Mimo że inny producent wszystko powinno działać. Najważniejsze że parametry się zgadzają (CL 3 i 400 Mhz). Możesz kupować:).

MKgrubasek
komentarz
komentarz

Dzieki wielkie!
Pozdro

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.