x-kom hosting

Tagan itz series 900W spalony ?

kamil1114
utworzono
utworzono (edytowane)

Proszę pomóżcie mi zdiagnozować co się stało. Dopiero co złożyłem nowy komputer , byłem w biosie i obserwowałem temperatury , wszystko było ok i nagle komp się wyłączył. Jak go próbuję włączyć , to na krótko się włącza i zaraz się wyłącza. Mam jeszcze jakiś inny zasilacz (400W , no name) podłączyłem go i na nim komp się uruchamia , chodzą wszystkie wentylatory , oprócz tego od karty graficznej i nie wiem czy spalił się tam ten zasilacz , czy co ? Może ten 400W nie wyrabia i dlatego ten od karty graficznej mi nie działa i przez to nie mam obrazu. Proszę pomóżcie.

Komp taki jak w sygnaturce.

Netro
komentarz
komentarz

Czy resetowałeś BIOS? Sprawdź miernikiem napięcia w Taganie.

kamil1114
komentarz
komentarz

Tak , resetowałem. A jak mogę sprawdzić , jak na Taganie komp się nie odpala ?

Black_Tiger
komentarz
komentarz

Zasilacza lepiej nie otwieraj.
Jezeli No-Name jesz OK a Tagan nie - to diagnoza moze byc tylko jedna i nie pomoga zadne dodatkowe zabiegi.
Czasami zasilacz ma tzw. bezpiecznik termiczny, ktory jednak max. po 5 minutach powinien sie ponownie zalaczyc.
Nawet jezeli puscila tylko 1 szyna napiecia - to i tak nic nie poradzisz.
Zanies tam gdzie kupiles i wymien na nowy.

~greetz~
tiger

  • Dobra wypowiedź 1
Netro
komentarz
komentarz

Miernik to takie urządzenie, które za pomocą jego możesz sprawdzić między innymi napięcia.

[quote]Jak go próbuję włączyć , to na krótko się włącza i zaraz się wyłącza.[/quote]

W większości przypadków jak tak miałem to uwalony był zasilacz.

  • Dobra wypowiedź 1
kamil1114
komentarz
komentarz

Wiem , co to jest miernik. Pokazuje 12,01V na lini 12V , więc jest ok. Może to płyta główna ? Tylko że płytę kupiłem dopiero dwa dni temu , jest nowa i od razu by się spaliła ?


@tiger
Problem jest tylko taki , że ja ten zasilacz kupiłem w hurtowni komputerowej , która upadła i nie mam teraz gdzie tego zasilacza oddać :(

Można się jakoś bezpośrednio z Taganem skontaktować ? Mają swój oddział w Polsce ?

toaspzoo
komentarz
komentarz

Ja radze zmienić zasilacz.
To jedyne rozsądne wyjście w tej sytuacji.
A jak będziesz grzebał w zasilaczu i próbował kompa włączyć, jeszcze całą płytę [font="Impact"]szlak[/font] trafi

kamil1114
komentarz
komentarz

A skąd wiesz że to zasilacz ?

Za zasilacz dałem ponad 500 zł i od tak mam sobie go zmienić ? A jak to płyta główna ?

JackassJGC
komentarz
komentarz

Po prostu zanieś kompa tam gdzie kupiłeś. Niech oni się martwią co się dzieje. Jeśli nie da się samemu naprawić to leć do serwisu jak najszybciej:)

kamil1114
komentarz
komentarz

Tylko , ja sam składałem komputer , a części kupiłem w hurtowni komputerowej.

JackassJGC
komentarz
komentarz

Hmm no to jest mały problem. Ciężko mi powiedzieć co jest tu nie tak. Jednak ja bym stawiał na płytę główną. Nie włączał mi się monitor, stawiałem na grafikę, a okazało się, że to pł. główna. Dawno nie widziałem, żeby komuś zepsuł się Tagan, więc stawiam na płytę główną. Najlepiej gdybyś przetestował kompa na jakimś markowym zasilaczu, 450W starczy i zobaczysz...jak odpali to znaczy, że zasilacz, a jak nie to płyta główna.

  • Dobra wypowiedź 1
kamil1114
komentarz
komentarz

Ok , dzięki za pomoc. W poniedziałek odeślę płytę główną do serwisu. Mi też zasilacz wydaje się dobry. Po złączeniu zielonego i czarnego kabelka , zasilacz uruchamia się.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.