x-kom hosting

Problem z temperaturą procesora, a zasilacz

RW11
utworzono
utworzono

Witam

Poskładałem kompa z następujących części:
-Procesor: Intel pentium4 2.8Ghz
-Grafika: GeForce 6610xl 128mb
-Płyta główna: asus p5vdc-tvm se/s
-Zasilacz: modecom feel 350w
-HDD: 60GB samsunga
-RAM: goodram 512 MB

I teraz pojawia się problem. Temperatura procesora zaraz po starcie przekracza 90C!!!
Radiator jest tak gorący, że aż parzy. Pasta termoprzewodząca jest nałożona. Chłodzenie to
arctic cooling alpine 11 gt. Obroty wentylatora ok. 2000rpm. Zasilacz i procesor dostałem używane
z czego zasilacz jako uszkodzony, wymieniłem w nim dwa "spuchnięte" kondensatory. Czy to może być wina
zasilacza? Jeśli tak to jaki byście mi polecili (tak z 400w i do 120zł)?

Z góry dziękuję za pomoc.

almarjur
komentarz
komentarz

A nie masz przypadkiem nałożonej za dużo pasty? Jeżeli tak to temperatura może być uzasadniona, ponieważ pasty izoluje ciepło.
http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=52705 poczytaj - instrukcja na temat nakładania pasty.

Black_Tiger
komentarz
komentarz

Twoj problem nie ma na pewno nic wspolnego z zasilaczem.
W jaki sposob odczytujesz temperature cpu?

~greetz~
tiger

RW11
komentarz
komentarz

Temperaturę cpu odczytuję w biosie, czujnik na pewno jest ok bo radiator parzy. Bez pasty termoprzewodzącej temperatura rośnie jeszcze szybciej.
Uznałem że może podaje złe napięcie dla procesora, ale wg. bios wszystko jest ok. (czyli 1.3v)
Ale już dla 12v jest 12.50-12.70v (to sprawdzane miernikiem).

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.